Brzyski w Cisowiance! To się dzieje naprawdę

Brzyski w Cisowiance! To się dzieje naprawdę - Zdjęcie główne

SportByły reprezentant Polski będzie występował w Cisowiance Drzewce.

Z klubem przygotowującym się do zmagań w Klasie Okręgowej związał się Tomasz Brzyski. 42-latek ma na koncie 7 meczów i bramkę w reprezentacji Polski!

Wcześniej z zespołem związał się Kamil Oziemczuk. Poczytaj więcej

"Brzytwa" przygodę z piłką rozpoczął w Lubliniance Lublin. Grał w: Orlętach Radzyń Podlaksi, Górniku Łęczna, Radomiaku Radom, Koronie Kielce, Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa, Cracovii Kraków, Sandecji Nowy Sącz.

Największe sukcesy święcił w barwach Legii Warszawa, z którą zdobył cztery mistrzostwa Polski oraz trzy puchary krajowe. Po karierze w Ekstraklasie wrócił do domu. Grał w Motorze Lublin, Chełmiance Chełm oraz Lubliniance Lublin. W Ekstraklasie rozegrał 298 meczów. Zdobył 13 goli.

W grudniu 2009 roku Brzyski, będąc graczem Ruchu Chorzów, został powołany przez selekcjonera Franciszka Smudę do reprezentacji Polski na Puchar Króla Tajlandii 2010. W jego ramach wziął udział w dwóch meczach. 17 stycznia 2010 zagrał w przegranym 1:3 spotkaniu z Danią, w którym pojawił się na boisku na początku drugiej połowy za Piotra Brożka. Trzy dni później wystąpił w wygranym 3:1 boju z gospodarzami imprezy - wszedł na murawę w 89. minucie, zastępując Macieja Rybusa.

5 listopada 2013 został powołany przez trenera reprezentacji Polski Adama Nawałkę na dwa mecze towarzyskie ze Słowacją i Irlandią. 18 stycznia 2014 Norwegom strzelił swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski na 1:0, ostatecznie Polska wygrała 3:0. W sumie rozegrał siedem meczów z orzełkiem na piersi. Zdobył jednego gola.