Cztery razy po trzy

Cztery razy po trzy - Zdjęcie główne

Sport W dwóch ostatnich kolejkach Cisy oraz Powiślak zdobyły komplet punktów. Co więcej, oba zespoły z powiatu puławskiego nie straciły seta! W najbliższą sobotę w Końskowoli wielkie derby. Początek o godz. 18.

Pod kontrolą

Nałęczowianie nie mieli problemów z zespołem z Telatyna.

Początkowe fragmenty każdego seta były wyrównane, ale w okolicach szóstego, siódmego punktu zaczęliśmy robić różnicę. Odskakiwaliśmy i dowoziliśmy przewagę do końca każdej odsłony. Mieliśmy sporo asów. Funkcjonowała mocna i trudna zagrywka. Goście dostarczali nam piłkę na naszą stronę i mogliśmy kontrować

- mówi Przemysław Chrościcki, opiekun Cisów.

Cisy Nałęczów - Perła Telatyn 3:0 (25:17, 25:17, 25:20)

Cisy: Bartek Słonka, Michał Gałkowski, Arkadiusz Orlik, Leszek Cholewa, Łukasz Kozieł, Paweł Kisiel, Maciej Malczyński (libero), Konrad Buszko (libero) oraz Piotr Krysiak, Grzegorz Łukaszczewski, Mariusz Zadubiec.

Oby nie było gorzej

Zespół z Końskowoli pokonał rywali z Bełżyc i marzy o zwycięstwie w derbach.

Począwszy od starcia z Kraśnikiem, chcieliśmy wygrywać za trzy punkty. Jesteśmy na takim etapie, że tylko maksymalne wygrane będą pozwalały nam myśleć o podium. Udało się triumfować. Z wyjątkiem trzeciego seta, w którym przegrywaliśmy 4:8, mieliśmy mecz pod kontrolą. Rywale musieli nas gonić, jednak potrafiliśmy im "odjechać". Nasza gra falowała, jednak jestem zadowolony z postawy chłopców. Cały czas narzekam na przyjęcie. Zagrywką zagraliśmy świetnie. Poprawiła się współpraca na linii blok-obrona. Oby tak dalej

- mówi Henryk Turbiasz, trener Powiślaka.

Powiślak Końskowola - CKFiS Bełżyce 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Damian Pietrasiak, Maksymilian Kozłowski, Karol Kupisz, Michał Chuszcz, Przemysław Kozak, Rafał Kozak (libero) oraz Emil Kapelko, Mateusz Stonio.

Po ciężkim boju

Powiślak poradził sobie z zespołem Kraśnika w trzech setach.

Za nami ciężkie spotkanie z trudnym przeciwnikiem. Myślę, że decydująca była pierwsza partia, w której zwyciężyliśmy na przewagi. To nas podbudowało, bo cały czas goniliśmy rywali. Prowadzili 24:22, a jednak triumfowaliśmy. W drugiej odsłonie prowadziliśmy już 19:10. Trzecia była bardzo dobra w naszym wykonaniu i mogliśmy się cieszyć z kompletu punktów

- mówi Henryk Turbiasz, opiekun zespołu z Końskowoli.

Powiślak Końskowola - MKS Kraśnik 3:0 (27:25, 25:20, 25:18)

Powiślak: Mariusz Muszyński, Damian Pietrasiak, Karol Kupisz, Maksymilian Kozłowski, Przemysław Kozak, Michał Chuszcz, Tomasz Kowalczyk (libero).

Zgodnie z planem

Nałęczowianie wskoczyli na pozycję wicelidera.

Chciałem trochę rotować składem i w drugim secie graliśmy bardzo długo jak równy z równym. W dwóch pozostałych było w miarę gładko. Wiedząc, że mamy teoretycznie słabszego przeciwnika, robiłem sporo zmian. Każdy miał szansę zaprezentować swoje umiejętności

KPS Krasnystaw - Cisy Nałęczów 0:3 (17:25, 28:30, 20:25)

Cisy: Piotr Orlik, Arkadiusz Orlik, Łukasz Kozioł, Leszek Cholewa, Michał Gałkowski, Grzegorz Łuszczewski, Konrad Buszko (libero), Maciej Malczyński (libero) oraz Piotr Krysiak, Bartek Słonka, Paweł Kisiel.