Czy Wisła zgasi Znicz?

Czy Wisła zgasi Znicz? - Zdjęcie główne

Sport Już dzisiaj o godz. 18:00 piłkarze Wisły Puławy zagrają o punkty w II lidze.

Podopieczni Mariusza Pawlaka powalczą na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. W miniony weekend puławianie ograli 2:0 Olimpią Elbląg, odnosząc pierwsze zwycięstwo z tą ekipą w historii. Gole zdobyli: Krystian Bracik oraz Emil Drozdowicz.

Znicz Pruszków będzie chciał zrehabilitować się za przegraną 0:5 z Radunią Stężyca. Gracze Mariusza Misiury do 83 minuty przegrywali różnicą jednej bramki. Ekipa spod Warszawy zaliczyła fatalną końcówkę, tracąc cztery bramki w niespełna 10 minut.

Spotkanie ma bardzo ważne znaczenie dla układu w tabeli. Obecnie gracze Wisły mają o jeden punkt więcej od rywali. W zespole z Pruszkowa gra Maciej Machalski, który ze Zniczem związany jest przez całe życie. Wyjątkiem był roczny pobyt w Dumie Powiśla. Wówczas 30-latek rozegrał 32 mecze w II lidze (2221 minut) i zdobył pięć goli.

II LIGA

WYNIKI 28. KOLEJKI

Olimpia - Wisła 0:2

Bramki: Bracik 18`, Paluchowski 90+1`.

Radunia - Znicz 5:0

Bramki: Stępień 20`, Surdykowski 83`, 88`, Retlewski 87`, Łuczak 90`.

Stal - Ruch 0:2

Bramka: Sadłocha 82` - Szczepan 65`, Kasolik 72`.

Sokół - Śląsk II 1:1

Bramki: Wojtyra 34` - Bergier 37`.

Wigry - Hutnik 5:1

Bramki: M. Lewandowski 48` (k), 60`, 68`, T. Lewandowski 75`, Żebrakowski 87` (k) - Gvozdenović 30` (s).

KKS Kalisz - Pogoń S. 2:3

Bramki: Gordillo 26`, Staszak 54` - Majewski 12`, Marcinho 38`, Górski 85`.

Chojnicz. - Motor 1:0

Bramka: Mikołajczak 26`.

Garbarnia - Lech II 1:2

Bramki: Duda 6` - Klupś 39`, Laskowski 50`.

Pogoń G. - GKS Bełchatów 3:0 (wo)

NASTĘPNA KOLEJKA (22.04., godz. 18:00): Znicz - Wisła, Garbarnia - Olimpia, Lech II - Pogoń G., Motor - KKS Kalisz, Pogoń S. - Wigry, Hutnik - Sokół, Śląsk II - Stal, Ruch - Radunia, GKS Bełchatów - Chojniczanka 0:3 (wo).