Dąb mistrzem po raz czwarty

Dąb mistrzem po raz czwarty - Zdjęcie główne

Sport"Wszyscy grają w piłkę nożną, a na końcu i tak wygrywa Dąb", tak można podsumować tegoroczne rozgrywki w Lokalnej Lidze Piłki Nożnej Czempions Liga 2019.

Na nic zdały się zaciągi znanych nazwisk z Puław i Nałęczowa, jak miało to miejsce w przypadku Team Spirit i Pogromu Karmanowice. Nie pomogła też fuzja polsko-ukraińska w ekipie XYZ, w której występowali zawodnicy z Kijowskiej Akademii Piłkarskiej.

W ostatnim dramatycznym meczu ligi, na dwie minuty przed końcem meczu, Dąb Klementowice - Team Spirit, obrońcy tytułu, wyszarpali zwycięstwo po fantastycznym strzale Norberta Koreckiego. "Spirici" przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem czterech podstawowych zawodników, w tym bramkarza, miało to wpływ na przebieg meczu. Chaotyczna obrona najstarszej drużyny ligi sprawdzała się do 38. minuty, później zabrakło już czasu na nawiązanie walki. Przed ostatnim meczem Team Spirit potrzebował remisu bądź porażki jedną bramką, by wywalczyć tytuł mistrzowski.

Do przerwy plan rozgrywania meczu wyłącznie w defensywie przynosił efekt i było 0:0. W drugiej połowie po bramce Kamila Sarana w 27. minucie Dąb jeszcze mocniej przycisnął i w 38. minucie dokonał niemożliwego. Mało kto przewidział taki wynik, z taką dramaturgią na koniec rozgrywek.

W meczu rozegranym godzinę wcześniej Pogrom Karmanowice bez kłopotów pokonał FC Nottingham 6:0, a cztery bramki zaliczył na swoim koncie Sylwester Wrzesiński. W ostatecznym rozrachunku trzy drużyny zdobyły po dziewięć punktów i koniecznie trzeba było zrobić "małą tabelę". Po przeliczeniu bramek najlepszy bilans 2-1 uzyskał Dąb Klementowice, później 2-2 Team Spirit i 1-2 Pogrom Karmanowice. Najlepszym strzelcem okazał się Jakub Tarkowski z Dębu Klementowice z sześcioma bramkami na swoim koncie, który w nagrodę otrzymał dyplom i piłkę.

WYNIKI 5. KOLEJKI

Pogrom Karmanowice – FC Nottingham 6:0 (4:0)

Bramki: Sylwester Wrzesiński 7`, 8`, 11`, 18`, Marcin Lewtak 27`, Marcin Jabłoński 32`.

Pogrom: Jakub Wrzesiński, Sylwester Wrzesiński, Marcin Jabłoński, Marcin Lewtak, Stanisław Matraszek, Bartosz Kozak.

FC Nottingham: Jakub Byzdra, Vitalii Vasiliev, Mateusz Mucha, Kacper Lis, Vadym Voitko, Vladyslav Drahun, Jakub Jabłoński, Mateusz Żaba, Patryk Łata, Mateusz Brzozowski.

Team Spirit – Dąb Klementowice 0:2 (0:0)

Bramki: Kamil Saran28`, Norbert Korecki 38`.

Team Spirit: Wojciech Witkowski, Krystian Bartuzi, Daniel Kowalik, Paweł Partycki, Andrzej Jarzynka, Tomasz Krupa.

Dąb: Norbert Korecki, Jakub Tarkowski, Piotr Kosiński, Kamil Saran, Karol Grykałowski, Michał Tarkowski, Emil Korecki, Kacper Jasiocha, Tomasz Rodzik, Mirosław Mączka.

6 goli - Jakub Tarkowski (Dąb)

4 gole - Marcin Lewtak i Sylwester Wrzesiński (obaj Pogrom), Mateusz Sowiński (XYZ)

3 gole - Mirosław Mączka, Kamil Saran (Dąb)