Drużyna z Końskowoli mistrzem (zdjęcia)

SportZawodnicy Marcina Rożka pokonali pozostałych przeciwników w turnieju Żyrzyniak Cup (rocznik 2014), które odbył się w hali sportowej w Żyrzynie.

W walce o puchar wójta gminy Żyrzyn zmierzyło się osiem drużyn z powiatu puławskiego, ryckiego i opolskiego. Młodzi zawodnicy pokazali na co ich stać. Po rozegraniu meczów w fazie grupowej, przyszedł czas na półfinały i finał. Zwyciężył Powiślak Końskowola, który pokonał Wisłę Puławy 3:2 w rzutach karnych. Trzecie miejsce udało się zająć Żyrzyniakowi I Żyrzyn, który triumfował w starciu z Opolaninem Opole Lubelskie. Najlepszym strzelcem został Tymon Kozak z Dublera Opole, który zdobył 7 bramek. Za najlepszego bramkarza uznano Macieja Dzwonnika z Powiślaka Końskowola, a zawodnika turnieju Jakuba Kapustę z Żyrzyniaka I Żyrzyn.

Końcowa klasyfikacja turnieju Żyrzyniak Cup (rocznik 2014) o Puchar Wójta Gminy Żyrzyn: