Ednilson za trzy punkty

Opublikowano: Aktualizacja:

Ednilson za trzy punkty - Zdjęcie główne

Sport Po dwóch ligowych porażkach z rzędu Wisła Puławy zapisała na swoim koncie komplet punktów. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali w domowym meczu Avię Świdnik 1:0.

Zwycięski gol padł w 87. minucie. Dobry przechwyt Przemysława Skałeckiego zakończył się podaniem do Ednilsona, a Portugalczyk minął Górkę i posłał futbolówkę do siatki. Dla 25-latka to piąty gol w rundzie. Co ciekawe, w trzech ostatnich spotkaniach, w których "Edi" wpisywał się na listę, Wisła wygrywała 1:0. Ednilson cieszył się po bramkach w starciach z: KS Wiązownica (1:0) - gol w 90 minucie, Siarką Tarnobrzeg (1:0) - gol w 87 minucie i teraz.

Wisła Puławy - Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Ednilson 87'.

Wisła: Kołotyło - Cheba, Wiech, Pielach, Kuban, Skałecki, Kondracki (66' Czelny), Kacprzycki (66' Zając), Ednilson, Drozdowicz (33' W. Puton), Paluchowski.

Avia:  Sobieszczyk - Kursa, Górka, Dobrzyński, Wójcik (77' Oziemczuk), Kompanicki, Maluga, Drozd, Uliczny, Darmochwał (46' Kuliga), Białek.

Żółte kartki: Skałecki - Górka.

Sędziował: Kowalski (Kielce).