Gabrysia Król wicemistrzynią Polski! Puławianka z rekordem kraju!

Gabrysia Król wicemistrzynią Polski! Puławianka z rekordem kraju! - Zdjęcie główne

Sport Zawodniczka Wisły Puławy stanęła na podium podczas mistrzostw Polski seniorek.

Gabriela Król zdobyła srebro na dystansie 50 m stylem grzbietowym. 18-latka na lubelskim basenie osiągnęła rezultat 28.78 s. i wyrównała rekord Polski 18-latek oraz zdobyła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy w litewskim Wilnie.

Kapitalna forma widoczna była także na innych dystansach. Nasza zawodniczka zdobyła także miejsca w finałach A na 50 metrów stylem dowolnym (piąte miejsce w Polsce), 100 metrów stylem grzbietowym oraz finał B (z pierwszego miejsca) na 100 metrów stylem motylkowym.