"Koper" to jest gość!

"Koper" to jest gość! - Zdjęcie główne

SportJuż w spotkaniu z Kłosem Chełm zapewnił Powiślakowi trzy punkty, strzelając gola w ostatniej minucie. W Biłgoraju uczynił to dwukrotnie.

Damian Koprucha stał się bohaterem zespołu z Końskowoli. 25-latek jeszcze kilka dni przed inauguracją rozgrywek pracował za granicą. Postanowił wrócić i rozpoczął przygotowania z zespołem Łukasza Gizy. - Jego nie trzeba nikomu przedstawiać. W poprzednim sezonie zdobył 22 gole. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie - mówi Łukasz Giza, trener Powiślaka.

W 53. minucie sędzia z Lublina wskazał na "wapno" po faulu na Marcinie Gilu. Koprucha pewnie uderzył z 11 metrów. Gospodarze wyrównali chwilę później za sprawą Patryka Dorosza. W samej końcówce Jakub Pryliński wprowadzony na plac gry po przerwie dośrodkował, a "Koper" przechytrzył linię obronną i Łukasza Szawarę między słupkami.

- Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. Staraliśmy się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszej połowie wyglądało to dobrze. Przeciwnik nam nie zagrażał. Po przerwie więcej zamieszania pod bramką Kuby Zolecha było po stałych fragmentach gry. Przydarzały się nam błędy, jednak na szczęście bez konsekwencji - mówi Łukasz Giza, trener Powiślaka.

Bez wzmocnień

W niedzielę do Końskowoli przyjedzie Górnik II. Łęcznianie wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu rozbili 7:1 Unię Hrubieszów. Sytuacja nie powtórzy się w meczu z Powiślakiem, gdyż tego samego dnia drugoligowcy grają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Łada Biłgoraj – Powiślak Końskowola 1:2 (0:0)

Bramki: Dorosz 58′ – Koprucha 53′ (k), 89′

Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Grasza, Podo – Krzyszycha (70′ Czok), Mazurek (77′ Szafraniec), Szostak (58′ Konopka), Łysiak (55′ Nawrocki), Dorosz – Tittiievskyi (85′ Paćkowski).

Powiślak: Zolech – Antoniak, Łakomy, Piotrowski, Pięta – Banaszek (66′ Dudkowski), Wankiewicz, Litwiniuk (84′ Kamola) – Koprucha (90+4′ Murat), Kobus (66′ Pryliński), Gil.

Żółte kartki: Krzyszycha, Grasza, Mazurek, Raduj, Kuliński – Banaszek.

Czerwona kartka: Kuliński 90+3′, za dwie żółte kartki.

Sędziował: Złotnicki (Lublin).

IV LIGA

WYNIKI 6. KOLEJKI

Huragan - Włodaw. 1:2

Bramki: Całka 32` - Musz 9`, Budzyński 61`.

Granit - Orlęta 3:0

Bramki: Wierzbicki 10`, Pęcak 39`, Banachiewicz 67`.

Victoria - Sparta 0:1

Bramka: Adamiec 83`.

Kłos - Lewart 0:1

Bramka: Michan 85`.

Kryształ - Huczwa 2:4

Bramki: Luterek 50`, Reszczyński 53` - Ziółkowski 29` Mruk 30`, Wiciejowski 64`, Boiko 88`.

Łada - Powiślak 1:2

Bramki: Dorosz 58` - Koprucha 53` (k), 89`.

Górnik II - Unia 7:1

Bramki: Fiedeń 9`, Lewandowski 27`, Banaszak 28`, Zagórski 52`, Cielebąk 80`, Rojek 88`, 90`.

Lublin. - Tomasovia 1:2

Bramki: Rejmak 13` - J. Szuta 51`, D. Szuta 88` (k).

NASTĘPNE KOLEJKI

(14/15.09): Powiślak - Górnik II (niedz., godz. 15:00), Orlęta - Łada, Sparta - Huragan, Tomasovia - Victoria, Unia - Lublinianka, Huczwa - Granit, Lewart - Kryształ, Włodawianka - Kłos.

(21/22.09): Lublinianka - Powiślak (sob., godz. 16:00), Granit - Lewart, Victoria - Huragan, Górnik II - Orlęta, Kłos - Sparta, Kryształ - Włodawianka, Łada - Huczwa, Tomasovia - Unia.