Koprucha to trochę za mało

Koprucha to trochę za mało - Zdjęcie główne

SportPorażką 2:3 zakończył się mecz inaugurujący IV ligę. Powiślak uległ Lubliniance Lublin.

Odpowiadał Koprucha

Po kwadransie gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Jakub Baran skończył kontrę Lublinianki. Tuż przed przerwą wyrównał Damian Koprucha, który huknął z lewej strony boiska. W 54 minucie Jakub Bednara pokonał Maksymiliana Zolecha. - Nasz bramkarz popełnił prosty błąd i rywale to wykorzystali. Najgorsze, że na ostatnich treningach ćwiczyliśmy ustawienie, jednak najwyraźniej to nie dotarło do wszystkich - mówi Łukasz Giza, opiekun Powiślaka. Lublinianie podwyższyli po strzale Adriana Rejmaka. Kopruchę i nasz zespół było stać tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Dobre wejście

- Pierwszy mecz był dla nas wszystkich wielką niewiadomą. Nie jest tajemnicą, że w okresie przygotowawczym najczęściej przegrywaliśmy, a to nie budowało dobrej atmosfery. Muszę przyznać, że dobrze weszliśmy w rundę. Utrzymywaliśmy się przy piłce, próbowaliśmy atakować. Nie zawsze to się udawało. Nadzialiśmy się na kontrę. To się zdarza - dodaje.

Można było wycisnąć

"Gizmen" nie ukrywa, że jego zespół popełnił zbyt dużo błędów. - Musimy się uczyć. Wyciągniemy z tego starcia wnioski i powinno być lepiej. Żałuję porażki. Mogliśmy więcej wycisnąć - dodaje.

Trzech nowych

W porównaniu z rundą jesienną w Powiślaku zagrało trzech nowych zawodników. 90 minut zaliczył Valeryi Nikitchuk. - Białorusin miał dwie sytuacje. Jedną z nich powinien wykorzystać. Pospieszył się i Maksymilian Żuber był górą - wspomina Giza. Po przerwie na boisku zameldowali się: Oskar Leszczyński i Marcin Gil.

Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 3:2 (1:1)

Bramki: Baran 15`, Bednara 54`, Rejmak 80` - Koprucha 43`, 89`.

Lublinianka: Żuber - Wszołek, Mulawa, Ptaszyński, Dzyr, Baran (63` Kuzioła), Bednara, Iwańczuk (73` Kośka), Stępień (78` Rapa), Kowalczyk (57` Wrzesiński), Rejmak (85` Drzazga).

Powiślak: Zolech - Pyda, Grzegorczyk, Antoniak, Kazubski (78′ O. Leszczyński), Dudkowski, Giziński, Bogusz (78′ Kamola), Pięta (83′ Gil), Nikitchuk, Koprucha.

Żółte kartki: Rejmak, Bednara, Dzyr, Rapa, Baran.

Sędziował: Wuczko (Lublin).

IV LIGA
WYNIKI 17. KOLEJKI

Lublin. - Powiślak 3:2

Hetman - Orlęta 5:1

Bramki: Myśliwiecki 2`, 13`, Skoczylas 22`, 46`, Rusiecki 48` - Łukasiewicz 4`.

Łada - Kłos 0:1

Bramka: Rak 12`.

Górnik II - Huczwa 4:2

Bramki: Essam 66`, 88`, Kociuba 76`, Korczakowski 90` (k) - Pi. Maliszewski 12`, Ziółkowski 90+2`.

Kryształ - Ruch 3:0

Bramki: Nieradko 31`, 54`, Jabłoński 81`.

Włodaw. - Victoria 2:0

Bramki: Jemioł 8`, Magdysz 11`.

Start - Lewart 1:1

Bramki: Adamiec 90+3` - Michna 60`.

Tomas. - Polesie 0:0