Król królową. Pobiła rekordy mistrzyni Olimpijskiej! (zdjęcia)

SportZawodniczka Wisły Puławy była gwiazdą Zimowych Mistrzostw Polski 17- i 18-latek w pływaniu. Gabriela Król sięgnęła po sześć złotych medali. Do tego pobiła pięć rekordów Polski.

Co więcej, 17-latka urodzona w Londynie, a mieszkająca w Puławach zanotowała najlepszy czas w historii pływania wśród 17- i 18-latek na 100 m stylem motylkowym. Jej wynik to 58,42 m. Do kogo wcześniej należał? Do samej Otylii Jędrzejczak - mistrzyni olimpijskiej, dwukrotnej mistrzyni świata, pięciokrotnej mistrzyni Europy na długim basenie oraz trzykrotnej rekordzistki świata! Obecnie jest prezesem Polskiego Związku Pływackiego.

Król udanie zaczęła eliminacje, w których na 50 metrów stylem dowolnym zajęła pierwsze miejsce, natomiast na 100 metrów motylkiem zakwalifikowała się z czwartym czasem do finału. W finałach najpierw zdobyła złoto w konkurencji na 50 metrów stylem dowolnym, a następnie pobiła dwa rekordy Polski juniorów (do lat 17 i 18) w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 58.42 s.

Drugiego dnia mistrzostw po raz kolejny pokazała się z najlepszej strony! Zawodniczka Wisły Puławy startowała w konkurencjach na 50 metrów stylem grzbietowym oraz na 200 metrów stylem zmiennym i pewnie zakwalifikowała się do finałów. W rezultacie zdobyła złoto i pobiła rekord Polski juniorów do lat 17 na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 27.19 s, a następnie zajęła pierwsze miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

17-latka nie zamierzała spocząć na laurach. Ostatniego dnia zdobyła złoto na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, a w swoim ostatnim wyścigu na mistrzostwach pobiła rekordy Polski juniorów do lat 17 i 18 na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1:00.20 s.

Wywiad z Gabrielą już we wtorek we Wspólnocie. Zapraszamy do lektury.