"Księciunio" i Kuba za podium

Autor: | Zdjęcie: Picasa

"Księciunio" i Kuba za podium - Zdjęcie główne

SportDwaj zawodnicy Wisły Puławy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Ciechanowie. Jakub Węgrzyn i Radosław Poniatowski zdobyli brązowe medale za rwanie, a w ostatecznej klasyfikacji wywalczyli najgorsze dla sportowców, czwarte miejsce.

Poniatowski rywalizował w grupie do 102 kg. W rwaniu uzyskał 146 kg i był trzeci na półmetku. Niestety w podrzucie zaliczył tylko pierwszą próbę - 173 kg i skończył zmagania tuż poza podium. 19-latek w dwuboju uzbierał 319 kg. Zwyciężył Łukasz Grela (Budowlani Opole) - 335 kg, przed Pawłem Farasiem (Legia Warszawa) - 329 kg i Jakubem Michalskim (Górnik Polkowice) - 324 kg.

Wśród najcięższych, powyżej 109 kg wystartował Jakub Węgrzyn. Podobnie jak "Księciunio" zajmował trzecie miejsce po rwaniu. Zaliczył 153 kg i później odebrał mały brąz. W podrzucie było już słabiej. Zaliczył 185 kg i o 1 kg przegrał brązowy medal z Adamem Kraską (Polwica Wierzbno). W sumie Węgrzyn uzyskał 338 kg w dwuboju. Mistrzem został Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) - 388 kg, a srebrnym medalistą Bartosz Łoziński (Zawisza Bydgoszcz) - 348 kg.