Liga Mistrzów Orląt Łuków! Powiślak przegrał

Liga Mistrzów Orląt Łuków! Powiślak przegrał - Zdjęcie główne

SportPo remisie i ośmiu porażka z rzędu łukowianie zwyciężyli. W niedzielę zespół Roberta Różańskiego niespodziewanie okazał się lepszy od Powiślaka, który walczy o wicemistrzostwo.

NASTĘPNA KOLEJKA (18/19.05.): Victoria - Powiślak (sob., godz.17:00), Kłos - Lublinianka, Kryształ - Tomasovia, Hetman - Górnik II, Włodawianka - Łada, Start - Huczwa, Lewart - Polesie, Orlęta - Ruch.Ale połowa!

Po 45. minutach żółto-czerwoni wygrywali na boisku bijącego się o wicemistrzostwo Powiślaka aż 3:0! Wynik w 16. minucie otworzył Sebastian Sowisz, który dostał piłkę od Sebastiana Matuszewskiego i uderzył z powietrza pod poprzeczkę. Po nieco ponad pół godzinie było jeszcze weselej. Tym razem indywidualną akcję przeprowadził Adrian Siemieniuk, który minął trzech przeciwników, przełożył piłkę na lewą nogę i huknął z 25 metrów nie do obrony. W doliczonym czasie gry Szymon Łukasiewicz odebrał piłkę obrońcy i z ostrego kąta trafił w dalszy róg w boczną siatkę.

Dzień Orląt

- W przerwie uczulałem chłopców, byśmy wyszli na drugą część skoncentrowani i nie stracili gola. Niestety, ale się nie udało. Valery Nikitchuk pokonał Daniela Fica, ale na szczęście to był nasz dzień. Graliśmy swój futbol. Fajnie wyprowadzaliśmy kontry i wreszcie postawiliśmy kropkę nad "i". Adrian Czerski dopełnił formalności po dośrodkowaniu Damiana Soćko i strzele Łukasiewicza - mówi Robert Różański, trener Orląt.

Pozytyw

W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Nikitchuk. Dla napastnika rodem z Ukrainy był to pierwszy gol w barwach Powiślaka. - Wreszcie. Długo musiał czekać na debiutanckie trafienie. Lepiej późno niż wcale - mówi popularny "Gizmen". W doliczonym czasie gry bramkę na otarcie łez zdobył Maciej Pięta.

Nie da się na stojąco

Szkoleniowiec Powiślaka nie ukrywał złości. - Drużyna myślała, że wygramy na stojąco. Dostaliśmy kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy. Można przegrać, ale nie w takim stylu. W lidze liczy się przede wszystkim zaangażowanie i walka. Tego nie było. Mam o to pretensję do zawodników. Dawno nie widziałem tak słabej połowy w wykonaniu mojego zespołu - dodaje Łukasz Giza.

Tam zawsze wieje

Jego podopieczni lepiej spisali się po przerwie, ale to nie pomogło w zdobyciu punktów. - Musimy to przemyśleć i gramy dalej. Przed nami spotkanie z Victorią Żmudź. Zabraknie Adriana Dudkowskiego i Patryka Grzegorczyka. Szansę dostaną inni. Nie będzie łatwo. Tam zawsze wieje - przyznaje.

Powiślak Końskowola - Orlęta Łuków 1:4 (0:3)

Bramki: Nikitchuk 51`, Pięta 90+3` - Sowisz 16`, Siemieniuk 31`, Łukasiewicz 45+1`, Czerski 83`.

Powiślak: Bicki - Kazubski, Grzegorczyk, Antoniak (67` Krzysztoszek), Łukaszuk (46` Nikitchuk), Bogusz (46` Murat), Dudkowski, Leszczyński (46` Kamola), Gil, Kopruch, Pięta.

Orlęta: Fic - Goławski, Matuszewski, Bulak, Ebert, Sowisz, Kierych, Siemieniuk (89` Tucki), Skwarek (76` Czerski), Purzycki (62` Soćko), Łukasiewicz (87` Kurowski).

Żółte kartki: Pięta, Dudkowski, Grzegorczyk - Kierych, Goławski, Czerski.

Sędziował: Pukas (Chełm).

IV LIGA

WYNIKI 25. KOLEJKI

Powiślak - Orlęta 2:4

Ruch - Kłos 0:5

Bramki: Kuśmierz 12`, Kamola 55`, Król 65`, Poznański 70`, Kowalski 80`.

Polesie - Victoria 2:3

Bramki: Adamczuk 25`, Kamiński 34` - Lecki 7`, Cybul 45+1` (s), Stańczykowski 48`.

Huczwa - Lewart 0:3

Bramki: Pokrywka 5`, 54`, Michna 12`.

Łada - Start 2:0

Bramki: Dorosz 45+2` (k), Chmura 48`.

Górnik II - Włodaw. 2:2

Bramki: Mroczek 10`, Cielebąk 21` - Błaszczuk 66`, Magdysz 82`.

Tomas. - Hetman 0:2

Bramki: Skiba 13` (k), Olszak 72`.