Medale lekkoatletek w Lublinie

Medale lekkoatletek w Lublinie - Zdjęcie główne

Sport1 lutego w Lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników i zawodniczek z różnych klubów. W tym gronie znalazła się także reprezentacja Wisły Puławy.

Tradycyjnie już najlepszy wynik w biegu na 60 metrów U-16 i U-18 osiągnęła Wiktoria Oko, która wygrała z czasem 7,72 ss. Tuż za Wiktorią finiszowała Natalia Żywczyk (7,99 s.). Czwartą pozycję w tej konkurencji zajęła Maja Brodowska (8,31 s.).

Drugie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki kobiet zajęła Zuzanna Gozdera (8,91 s.), a na szóstym miejscu uplasowała się Anna Domańska (10,24 s.). Ostatnia z wymienionych zawodniczek wystartowała także w skoku w dal, zajmując ósmą lokatę (4,50 m).

- Mistrzostw województwa lubelskiego nie traktuje jakoś bardzo poważnie. Był to zwykły start kontrolny przed Halowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Toruniu. Wystartuje tam w biegu na 60 m przez płotki. Jestem liderką tabel na tym dystansie, więc jadę z nadziejami na złoto. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innego koloru "blachy" - mówi Wiktoria.

Młoda lekkoatletka dodaje, że jest w wysokiej formie. - Wróciłam z krótkiego, trzydniowego obozu w Spale. Teraz będę łapać odrobinę świeżości do mistrzostw, przy okazji startuje w niedzielę w kolejnych zawodach kontrolnych przed Mistrzostwami Polski, tym razem w biegu na 60 m - dodaje.

W Toruniu wystartują cztery reprezentantki Wisły. Oprócz Wiktorii, w biegu na 60 m pobiegnie Natalia Żywaczak. Zuzanna Gozdera powalczy na tym samym dystansie, ale przez płotki, zaś Maja Brodawka na 200 m. - Jedziemy z nadziejami na jak najlepsze wyniki i medale. Trener przyszykował nasza formę na bieganie na naprawdę wysokim poziomie, ale wszystko okaże się już niedługo - mówi Wiktoria.