W niedzielę po raz czwarty w wielu miastach w Polsce odbędzie się organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja przedsięwzięcie: "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W tym roku, do projektu po raz pierwszy dołączyły Puławy. Lokalnym organizatorem jest dziennikarz Marcin Mizera i Tygodnik Powiśla - Solidarni Lokalnie.
W ubiegłym roku "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" odbył się w 81 polskich miastach oraz na terenie Wilna, Grodna i Lidy. Łącznie w biegach wzięło udział 20 tys. uczestników. W tym roku do projektu włączyło się aż 180 miast, a liczba zapisanych biegaczy już dawno przekroczyła już 40 tys.
Celem biegu jest wspólne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promocja Miasta Puławy jako przyjaznego dla biegaczy.
Wszystkie biegi startują o jednym czasie, tj. w samo południe. Zapisy do udziału w puławskiej edycji trwają. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in. koszulka z wizerunkiem żołnierza wyklętego, numer startowy, agrafka, worek na osobiste rzeczy oddawane na czas biegu do depozytu, bloczek na grochówkę. Każdy uczestnik na mecie otrzyma również okolicznościowy medal. Dla zwycięzców przewidziane są dodatkowe upominki.
ZAPISY
mmizera@tubapulaw.pl
Tel. 514 087 747.
PROGRAM WYDARZEŃ W PUŁAWACH
Godz. 11.30. - zbiórka uczestników przed Pałacem Czartoryskich. Zapisy, odbiór pakietów startowych i rozgrzewka.
Godz. 12.00. – start biegu honorowego na dystansie – 1963 m oraz biegu głównego na dystansie 5 km.
Godz. 13.00 – rozdanie medali. Przemarsz uczestników pod budynek dawnej siedziby Urzędu Bezpieczeństwa (obecnie siedziba WKU). Wspólne zdjęcie uczestników i organizatorów.
Godz. 13.30 – posiłek regeneracyjny (grochówka z dużą ilością kiełbasy) w kawiarni "Renoma". Wręczenie upominków zwycięzcom Biegów. Wykład regionalisty Sławomira Pacia poświęconym uwolnieniu 107 więźniów z ubeckiej katowani w Puławach pt. Akcja "Orlika" – 1945. Dyskusja.