Pobudka! Medal ucieka

Pobudka! Medal ucieka - Zdjęcie główne

SportPorażką 25:27 zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego stanęli pod ścianą. Graczom Azotów może nie udać się przejść? Pozostanie walka o miejsca 5-8? Byłaby to tragedia.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Gwardii. Ostra obrona, na którą postawił trener gości Rafał Kuptel, przyniosła efekt. Klasą samą w sobie w bramce był jeden z bohaterów spotkania Adam Malcher. Bramkarz Opolan zanotował kolejny świetny występ w Superlidze, murując przez pierwsze osiem minut bramkę Opolan.

Po trafieniach Patryka Mauera, Michała Milewskiego i Mateusza Jankowskiego przegrywaliśmy już 0:3. Gdyby nie skuteczne interwencje Valentyna Koshovego, wynik mógł być jeszcze bardziej niekorzystny. Na pierwszą bramkę puławian czekaliśmy do ósmej minuty spotkania, kiedy to Marko Panic przełamał nieskuteczność gospodarzy.

Wraz z upływem czasu gracze Azotów poprawiali swoją skuteczność i ruszyli w pogoń za Gwardią. Spora w tym zasługa Marko Panica, który raz po raz nękał celnymi rzutami Adama Malchera. Kiedy po kwadransie gry jego piąta bramka w tym spotkaniu dała remis Azotom, wielu kibiców zaczęło wierzyć, że teraz będzie już tylko lepiej.

Jak się jednak okazało, był to ostatni remis w spotkaniu. W ciągu sześciu minut Gwardia zdobyła pięć bramek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej i zbudowała pokaźną przewagę (7:12 w 22. minucie). Niestety, nasi gracze grali bardzo nieskutecznie, popełniając wiele błędów technicznych. Paweł Podsiadło i spółka oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, które tylko napędzały grę Gwardii.

Po chwili przestój dopadł także i gości. Po zmianie w bramce Azotów kilka bardzo dobrych interwencji i skutecznych kontrataków sprawiło, że po bramkach Nikoli Prce, Piotra Jarosiewicza i Krzysztofa Łyżwy puławianie tracili już tylko dwie bramki do Gwardii i taki wynik utrzymał się do przerwy 12:14.

Po przerwie

Kilka minut drugiej części spotkania to nieustanna pogoń Puławian za Opolem. Do 45. minuty cały czas gracze Azotów gonili rywali, niwelując nawet stratę do jednej bramki (17:18). Jak się jednak okazało, to było wszystko, na co było stać podopiecznych Markuszewskiego. W ciągu trzech minut Gwardia zanotowała serię pięciu trafień z rzędu, przy zaledwie jednej bramce puławian. Tej przewagi opolanie nie mogli już zaprzepaścić. Pomimo prób i walki nie udało nam się odwrócić losów tego spotkania i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:27.

Gwardia zrobiła duży krok do awansu do półfinału PGNiG Superligi. W ostatecznym rozrachunku tylko dwubramkowa strata wydaje się możliwa do odrobienia w Opolu. Rewanż już 26 kwietnia w Opolu.