Podwójna medalistka z Janowca

Podwójna medalistka z Janowca - Zdjęcie główne

SportWiktoria Oko wywalczyła dwa medale podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Podopieczna Sławomira Murata z Wisły Puławy wywalczyła srebro i brąz.

Srebro

16-latka rozpoczęła walkę w Poznaniu w biegu na 400 metrów przez płotki. W eliminacjach zdystansowała rywalki, uzyskując 64,18 s i z trzecim czasem awansowała do finału. W nim poprawiła swój rekord życiowy, osiągając 61,22 s, co pozwoliło jej wywalczyć wicemistrzostwo Polski. Lepsza okazała się tylko Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów Wielkopolski.

Brąz

Wiktoria wystartowała również w biegu na 100 metrów przez płotki i już w eliminacjach pokazała dużą moc, zajmując drugie miejsce w swojej serii i bijąc dotychczasowy rekord życiowy wynikiem 14.16 s. Do finału awansowała z czwartym rezultatem, a w nim poprawiła po raz kolejny "życiówkę" wynikiem 14.08 s i wyprzedziła faworyzowaną Weronikę Nagięć, zdobywając brązowy medal. Wygrała Marika Majewska (Orkan Września) przed Moniką Romaszko (Agros Zamość).

Warto jednak podkreślić, że sukces jest niezwykle cenny, ponieważ Wiktoria startowała z zawodniczkami starszymi o rok.

Miałby brąz...

W konkursie rzutu dyskiem startował inny z naszych reprezentantów, Sebastian Lewoszewski. W swojej grupie zdobył pierwsze miejsce wynikiem 52.93 m. Niestety, w finale nie rzucał już tak daleko i z rezultatem 48.33 m zajął szóste miejsce. Powtórzenie rezultatu z eliminacji dałoby brązowy krążek.