Powiślak przegrał w trzech setach

Powiślak przegrał w trzech setach - Zdjęcie główne

SportDrugą z rzędu przegraną na obcym terenie ponieśli siatkarze Powiślaka.

Zadanie było trudne, gdyż zmierzyli się z zeszłorocznym mistrzem ligi, a obecnym liderem rozgrywek. - Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze Arka to kompletny, poukładany zespół, a drugi to wymagająca hala, która jest najmniejsza w całych rozgrywkach, co przy silnym serwisie gospodarzy dodatkowo utrudnia grę - mówi Emil Kapelko, przyjmujący Powiślaka.

Kika pierwszych akcji meczu było wyrównanych, ale gospodarze szybko narzucili swój rytm i w kilku ustawieniach zdobyli parę punktów po kolei. - Nam brakowało przede wszystkim skuteczności na skrzydłach, a Arka grała swoją, dobrą siatkówkę. Początek drugiego seta należał do nas, udało się postawić kilka bloków, ale w okolicach połowy drugiej partii, gospodarze wrzucili drugi bieg i dzięki dobrej zagrywce połączonej z naszą nieskutecznością odskoczyli na kilka punktów - dodaje.

Tej przewagi nie wypuścili do końca seta. Trzeci set miał zbliżony przebieg do drugiego. Najpierw kilka dobrych akcji z obu stron, żeby po chwili Arka wyszła na prowadzenie, a naszym pomimo starań i zmian nie udało się dogonić rywala.

Arka Wojsławice - Powiślak Końskowola 3:0 (25:13, 25:20, 25:21)

Powiślak: Kowalczyk, Chuszcz, Skwarek, Kozak, Kapelko, Pietrasiak, Kozak (libero) oraz Siudaj, Kozłowski, M. Turbiasz.

III LIGA

WYNIKI 4. KOLEJKI

Cisy - Bełżyce 3:1

Arka - Powiślak 3:0

Karol - AZS AWF - przeł.

NASTĘPNA KOLEJKA (14.12., godz. 18:00): Powiślak - Cisy, CKFiS Bełżyce - AKS Karol KUL, Tempo - Arka.