Quo vadis Wisło Puławy?

Quo vadis Wisło Puławy? - Zdjęcie główne

SportW tygodniu okazało się, że Jacek Magnuszewski nie poprowadzi Wisły. Przed starciem z Motorem Lublin doszło do roszady na stołku trenerskim. To nie pomogło. Puławianie ulegli rywalom aż 1:4.

Zaczęło się pięknie

Od radości po łzy. Po raz kolejny puławianie zawiedli w meczu z zespołem ze stolicy naszego województwa, który w tym sezonie radzi sobie bardzo przeciętnie, patrząc na ambicje włodarzy klubu, a przede wszystkim kibiców. W 18. minucie Piotr Zmorzyński zainicjował akcję. Piłka trafiła do Łukasza Kacprzyckiego, który z lewej strony pola karnego zagrał do Krystiana Putona, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Adrianowi Olszewskiemu.

Nie minęło 120 sekund, a Motor wyrównał. Nie popisała się defensywa Wisły i Dominik Kunca znalazł się oko w oko z Pawłem Sochą. Kunca nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Blisko

Już w pierwszej połowie boisko opuścił Michał Kobiałka, który doznał kontuzji kolana. W jego miejsce pojawił się Konrad Szczotka i mógł dać ponowne prowadzenie. Nie udało się. W rewanżu lublinianie wygrywali. Po szybkiej akcji z lewej strony znalazł się Michał Paluch i pewnym uderzeniem po chwili mógł świętować wraz z kolegami.

3:1, 4:1...

25-latek jeszcze raz uradował niemal półtoratysięczną publiczność. Napastnik Motoru, który spędził w Wiśle pół roku i został bez żalu pożegnany, skończył podanie Kuncy. Kilka minut wcześniej słupek uratował gospodarzy po próbie Szymona Stanisławskiego. Kropkę nad "i" postawił Kamil Kumoch, który skorzystał z fatalnego błędu Rafała Kiczuka, który pod własną bramką chciał się kiwać z rywalem. Stracił piłkę, a Piotr Darmochwał dograł dograł do swojego kolegi, który trafił na pustą bramkę.

Motor Lublin - Wisła Puławy 4:1 (2:1)

Bramki: Kunca 20`, Paluch 41`, 72`, Kumoch 88` - K. Puton 18`.

Motor: Olszewski - Gruszkowski (68` Michota), Kajpust, Grodzicki, Brzuski, Ceglarz (60` Bonin), Duda, Swędrowski, Nowak (66` Kumoch), Kunca, Paluch (84` Darmochwał).

Wisła: Socha - Wolanin - Kiczuk, Rogala, Kacprzycki, Zuber, Puton, Kobiałka (32` Szczotka), Zmorzyński (89` Barański), Żelisko (77` Chudyba), Stanisławski (66` Wojczuk).

Żółte kartki: Duda, Grodzicki - Kiczuk.

Sędziował: Burak (Zamość).

Widzów: 1489.