Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy. Ależ charakter "Dumy Powiśla"!

Autor: | Zdjęcie: Mateusz Połynka

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy. Ależ charakter "Dumy Powiśla"! - Zdjęcie główne

Przemysław Skałecki (na zdj. na pierwszym planie) trafił w sobotę na wagę trzech punktów | foto Mateusz Połynka

Sport Kapitalny pokaz woli walki piłkarzy Wisły. Jeszcze na 20 minut przed końcem meczu z Sandecją przegrywali i grali w dziesiątkę. Tymczasem na koniec cieszyli się z wygranej.

Do Krakowa, gdzie na stadionie Hutnika Wisła mierzyła się z Sandecją, puławianie pojechali w kiepskich humorach. To efekt dwóch ostatnich porażek "Dumy Powiśla" - z Hutnikiem Kraków i KKS-em 1925 Kalisz, obu w stosunku 0:1. Podopieczni trenera Michała Pirosa chcieli więc za wszelką cenę zrehabilitować się za słabe wyniki.

Okazja do tego wydawała się dobra, bo Wisła mierzyła się z ostatnią w tabeli Sandecją. Nowosądeczanie do sobotniego meczu mieli na koncie cztery przegrane i dwa remisy. W połowie sierpnia drużynę przejął nowy trener - Łukasz Surma, czyli legenda Ekstraklasy, mający na swoim koncie w roli piłkarza aż 559 występów na tym poziomie.

Długo wydawało się, że puławianie przedłużą złą passę. W 29. minucie gola dla gospodarzy strzelił bowiem Radosław Gołębiowski. Na domiar złego tuż po przerwie z boiska musiał zejść obrońca "Dumy Powiśla" Karol Noiszewski, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Puławianie nie załamali się jednak. Dążyli do wyrównania i swojego dopięli w 70. minucie, gdy Dawid Retlewski. Pięć minut później Wisła przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na wagę trzech punktów strzelił Przemysław Skałecki.

Wynik 2:1 na korzyść gości utrzymał się do końca spotkania. Puton i spółka wygrali czwarty mecz w sezonie. Po siedmiu meczach Wisła ma 13 punktów. W następnej kolejce "Duma Powiśla" podejmie u siebie Polonię Bytom. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek, 11 września, o godz. 20.30.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Grupa Azoty Puławy 1:2 (1:0)
Bramki: Gołębiowski 29` - Retlewski 70`, Skałecki 75`.
Sandecja: Sokół - Nawotka, Kowalik, Słaby, Rutkowski (68` Bartków) - Kwietniewski (59` Bryła), Potoma, Gołębiowski, Galara (59` Václavik), Talar (72` Podgórski) - Wróbel (59` Marcinho).
Wisła: Mielcarz - Kaczorowski, Noiszewski, Seweryś, Pawłas - Kargulewicz (61` Bortniczuk), Skałecki, Puton (61` Kumoch), Kołtański (61` Janicki), Nojszewski (61` Klichowicz) - Retlewski (90` Przywara).
Żółte kartki: Talar, Rutkowski, Václavik, Potoma - Noiszewski, Skałecki, Retlewski, Kumoch, Klichowicz.
Czerwona kartka: Noiszewski 48` (za drugą żółtą).
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).