Sukcesy pływaków Wisły

Sukcesy pływaków Wisły - Zdjęcie główne

Sport W Lublinie odbył się finał Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików oraz Ligi Open. Podczas tych zawodów wystartowało 25 zawodników i zawodniczek Wisły Puławy. Podopieczni Grzegorza Chojaka wrócili z tego wydarzenia z 10 medalami i wieloma indywidualnymi sukcesami!

Wydarzenie rozpoczęto od ligi open. Gabriela Król zajęła drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem grzbietowym. Nikola Jasik zajęła trzecie miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym. Igor Muzyka wywalczył brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym.

Nasza sztafeta mieszana w składzie: Gabriela Król, Anna Pecio, Igor Muzyka i Oliwier Kozieński na 4×100 metrów stylem dowolnym zdobyła złoty medal, nie dając szans rywalom. Punkty dla naszej sekcji zdobywali także: Zuzanna Gawełko, Oliwia Ciepielewska, Wiktoria Słotwińska, Aleksandra Kapusta.

Podsumowując całą ligę open nasz młody zespół zdobył 333 punkty, co dało im puchar za piąte miejsce. W całej lidze startowała aż 19 zespołów. Oliwier Kozieński zajął klasyfikacji indywidualnej mężczyzn drugie miejsce.

Następnie przyszedł czas na zmagania dzieci i młodzików. Tutaj również podopieczni Grzegorza Chojaka pokazali się z bardzo dobrej strony. Mateusz Sala zajął drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym. Dwa brązowe medale zdobył Hubert Żaczek na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz 400 metrów stylem dowolnym. Mikołaj Maciąg stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Sztafeta 4×50 metrów stylem zmiennym w składzie: Mateusz Kozak, Dawid Sala, Mikołaj Maciąg i Bartłomiej Rymkiewicz i czasem 2:43,11 s zagwarantowała sobie trzecie miejsce w tej konkurencji. Warto również wspomnieć o pozostałych zawodnikach i zawodniczkach, którzy punktowali dla Wisły Puławy, a są nimi: Zuzanna Cywka, Antonina i Bartłomiej Dudzik, Aleksandra Kostyra, Zofia Bociańska, Klaudia Deputat, Katarzyna Bocianowska, Lidia Koncka, Jakub Bocianowski, i Damian Baraban.

Po pięciu rundach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików Wisła zajęła czwarte miejsce, zdobywając 521 punktów. W kategorii 12-letnich chłopców najlepszym zawodnikiem został Hubert Żaczek, zdobywając 87 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Sala.