Sześć medali wyjęli z wody

Sześć medali wyjęli z wody - Zdjęcie główne

Sport W Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10 i 11-letnich w pływaniu. Nasza sekcja pływacka zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając sześć krążków, w tym dwa złote i cztery brązowe.

Znakomicie spisał się Dawid Sala. Młody zawodnik Wisły wywalczył dwa złote medale na 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym. Ponadto nasz reprezentant odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika w wieku 10 lat.

Dwukrotnie na podium wchodziła Zuzanna Cywka. Zawodniczka Wisły zajęła trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i na 100 metrów stylem zmiennym. Z kolei Mikołaj Maciąg wywalczył brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. Oprócz tego zajął piąte miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.

Jakub Bocianowski był trzeci na 50 metrów stylem motylkowym i czwarty miejsce na 100 metrów stylem zmiennym. Bartłomiej Rymkiewicz uplasował się na czwartej pozycji na 100 metrów stylem grzbietowym oraz zajął piąte miejsce na 100 metrów stylem dowolnym.

Aleksandra Żaczek była czwarta na 50 metrów stylem klasycznym. Mateusz Kozak zajął piąte miejsce na 100 metrów stylem zmiennym, jak również na 50 metrów stylem grzbietowym. Lidia Koncka odebrała dyplom za piąte miejsce stylem grzbietowym. Dyplom również otrzymała Zofia Bociańska za szóstą lokatę na 100 metrów stylem klasycznym.

Swoje rekordy życiowe poprawiali Antonina i Bartłomiej Dudzik, Aleksandra Kostyra i Zofia Pawłowska.