Team Spirit rewelacją sezonu

Team Spirit rewelacją sezonu - Zdjęcie główne

SportW trzeciej kolejce regionalnej amatorskiej ligi piłki nożnej Czempions Liga 2019 spotkały się dwa zespoły, które do tej pory nie zaznały goryczy porażki, czyli Team Spirit i Pogrom Karmanowice.

"Spirici" przystąpili do tego meczu bardzo skoncentrowani w swoim najsilniejszym składzie. Na taki mecz przyjechał również z Puław czołowy zawodnik oraz były nauczyciel wychowania fizycznego w ZSA w Klementowicach Wojciech Białek. Pogrom Karmanowice natomiast wystąpił poważnie osłabiony, bez swojego stopera i filaru drużyny - Marcina Jabłońskiego. Mecz toczył się pod dyktando doświadczonej ekipy Team Spirit, która w pierwszej połowie stworzyła kilka wyśmienitych okazji, jednak żadna nie została zamieniona na bramkę.

W drugiej połowie akcja wuefistów ZSA Andrzeja Jarzynki - Pawła Partyckiego przyniosła prowadzenie, wobec czego Pogrom musiał się otworzyć. Dwie bardzo dobre akcje Karmanowic mogło przynieść wyrównanie, jednak w obu górą był bramkarz Adrian Nakonieczny. W 32. minucie kropkę nad  "i" postawił lider klasyfikacji strzelców Daniel Kowalik, ustalając wynik meczu. Sensacja stała się faktem, bowiem przed meczem pewny siebie i dużo młodszy Pogrom określał ten pojedynek jako starcie z "dinozaurami", z uwagi na średnią wieku drużyny Team Spirit (kilku zawodników powyżej 40 lat).

W drugim meczu Dąb Klementowice urządził sobie festiwal strzelecki w starciu z FC Nottingham, wygrywając aż 10:0. W ten sposób obrońca tytułu powetował sobie porażkę z poprzedniej kolejki z Pogromem Karmanowice, która najprawdopodobniej pozbawiła szans na kolejną obronę tytułu. Natomiast FC Nottingham, czyli chłopcy z podstawówek w Klementowicach zbierają w tym roku cenne doświadczenie w starciach ze starszymi kolegami i jeszcze muszą poczekać na swój czas. Zdobycie punktu w tych rozgrywkach będzie dla nich dużym wyczynem.

W następnej kolejce najciekawiej zapowiada się mecz Dębu z XYZ. Rozgrywki prowadzone są przez Uczniowski Klub Sportowy Klementovia, a dofinansowane są z Urzędu Gminy Kurów.

WYNIKI 3. KOLEJKI

Dąb Klementowice – FC Nottingham 10:0 (4:0)

Bramki: Jakub Tarkowski 10`, 33`, 34`, 37`, Norbert Korecki 12`, Mirosław Mączka 18`, 20`, 24`, Kamil Saran 29` Emil Korecki 39`.

Dąb: Norbert Korecki, Jakub Tarkowski, Piotr Kosiński, Kamil Saran, Tomasz Rodzik, Kacper Jasiocha, Karol Grykałowski, Mirosław Mączka, Michał Tarkowski, Emil Korecki.

FC Nottingham: Jakub Byzdra, Vitalii Vasiliev, Mateusz Mucha, Kacper Lis, Vadym Voitko, Vladyslav Drahun, Jakub Jabłoński, Mateusz Żaba.

Pogrom Karmanowice – Team Spirit 0:2 (0:0)

Bramki: Paweł Partycki 27`, Daniel Kowalik 32`.

Pogrom: Jakub Wrzesiński, Sylwester Wrzesiński, Stanisław Matraszek, Marcin Lewtak, Bartosz Kozak, Przemysław Gawda, Michał Dobrowolski.

Team Spirit: Wojciech Witkowski, Krystian Bartuzi, Daniel Kowalik, Adrian Nakonieczny, Tomasz Krupa, Andrzej Jarzynka, Damian Rodzik, Paweł Partycki, Wojciech Białek.