Trzy we środę, trzy w sobotę Powiślaka

Trzy we środę, trzy w sobotę Powiślaka - Zdjęcie główne

Sport To była udana majówka w wykonaniu piłkarzy Łukasza Gizy. Zespół z Końskowoli ograł 5:2 Kłos Chełm oraz zwyciężył 3:1 Ruch w Rykach.

3:0, 3:2, 5:2

W 5. minucie Valeriy Nickitchuk uderzył z 16. metra w słupek, a następnie piłka trafiła do Marcina Gila, który wślizgiem umieścił ją w siatce. Po szybkiej stracie bramki goście próbowali wyrównać. W 11. minucie groźny strzał oddał Damian Kuśmierz, jednak minął on  bramkę Maksymiliana Zolecha. W 26. minucie strzał zawodnika Kłosa zamarkował Robert Kazubski. Poszła kontra. Wiktor Bogusz zagrał do Gila, jednak szybciej przy piłce znalazł się bramkarz. Do końca pierwszej części spotkania widzieliśmy walkę o piłkę i próby zdobycia bramek, jednak wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie za to rozpoczęła się strzelanina. W 46. minucie Maciej Pięta trafił w boczną siatkę. Chwilę później uderzył Wiktor Bogusz, którego strzał w ostatniej chwili wybił obrońca. Jak mawia przysłowie, "do trzech razy sztuka". W 47. minucie Damian Koprucha dośrodkował z rzutu rożnego do Adriana Dudkowskiego, a ten strzelił bramkę z główki. Zaledwie sześć minut później mieliśmy już 3:0. Maciej Pięta podał do Kopruchy, który nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. W 61. minucie składną akcję wyprowadził Powiślak. Mogła ona zakończyć się golem, lecz Oskar Leszczyński źle trafił w piłkę. Przy takim wyniku nasza drużyna nieco się rozluźniła, czego skutkiem była kontra gości w 70. minucie, po której Paweł Fornal pokonał Zolecha.

W 83. minucie idealną piłkę na głowę otrzymał napastnik z Chełma, jednak jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Trzy minuty później ponownie zaatakował Kłos. Podanie "w uliczkę" do Pawła Fornala, wyjście sam na sam i skuteczne wykończenie. Przy wyniku 3:2 Powiślak się obudził i w 88. minucie mogliśmy ujrzeć ładną akcję. Dudkowski zagrał do Kopruchy, który wystawił futbolówkę Oskarowi Leszczyńskiemu. Ten zaś uderzył i widniał już wynik 4:2. Zaledwie minutę później "Oski" podał do Pięty, a ten w tempo zagrał do Kopruchy, który ustalił wynik meczu.

Powiślak Końskowola - Kłos Chełm 5:2 (1:0)

Bramki: Gil 5`, Dudkowski 47`, Koprucha 53`, 89`, O. Leszczyński 88` - Fornal 70`, 86`.

Powiślak: Zolech – Antoniak, Grzegorczyk (73′ Łukaszuk), Krzysztoszek, Kazubski, Dudkowski (90′ Kuśmierz), Bogusz, Pięta (90′ Murat), Nikitchuk (58′ O. Leszczyński), Koprucha, Gil (66′ Kamola).

Kłos: Mucha – Huk, Flis, Kowalski, Stepaniuk, Rak (46′ Szaran), Kamola, Drzewicki (46′ Król), Kuśmierz, Foranal, Bala.

Żółte kartki: Pięta - Stepaniuk, Rak.

Sędziował: Słoboda (Zamość).

Bez niespodzianki

W minioną sobotę Patryk Grzegorczyk i spółka wygrali na boisku outsidera IV ligi.

- Przed meczem każdy czuł w nogach, że jest ciężko. Wiedzieliśmy jednak, że trzeba dopełnić piłkarską majówkę trzecim zwycięstwem. Szybko otworzyliśmy wynik. Kontrolowaliśmy grę. Przed przerwą dorzuciliśmy jeszcze jedno trafienie, chociaż przy większym spokoju mogło być tego więcej. Na drugą połowę wyszliśmy trochę za bardzo rozluźnieni. Ruch podszedł wysoko, ale tylko do momentu strzelania trzeciej bramki. Nie zagraliśmy wielkiego meczu, ale liczą się trzy punkty i kolejne zwycięstwo - mówi Adrian Dudkowski, który dwa dni po spotkaniu świętował 21 urodziny.

Ruch Ryki - Powiślak Końskowola 1:3 (0:2)

Bramki: Bułhak 90+3` - Gil 3`, O. Leszczyński 29`, Kazubski 56`.

Ruch: Kałaska – D. Osojca, Łukasik (46′ P. Osojca), Kazimierak, Gąska, Wasilewski, Leonarcik, Długaszek, Jędrzejewski (75′ Fałdyga), Bułhak, Darnia (65′ Kuchnio).

Powiślak: Bicki – Kazubski, Grzegorczyk, Antoniak (75′ Krzysztoszek), Łukaszuk, Bogusz (75′ Murat), Dudkowski, O. Leszczyński (46′ Kuśmierz), Gil, Nikitchuk, Koprucha (68′ Kamola).

Polesie - Ruch 4:1

Bramki: Bielecki 3`, 53`, Waszczyński 29`, 70` - Wasilewski 74`.

Górnik II - Lewart 0:3

Bramki: Budzyński 48`, 62`, Fularski 59`.

Tomasovia - Start 6:1

Bramki: Smoła 11`, Baran 12`, Poplavka 13`, 37`, Żerucha 51`, Szuta 90+1` - Mietlicki 20`.

Lublin. - Włodaw. 9:0

Bramki: Ptaszyński 13`, Rapa 17`, 19`, 43`, 48`, Morenkov 50`, Baran 53`, Mulawa 63`, Kuzioła 87`.

Kryształ - Hetman 1:2

Bramki: K. Wołoch 50` - Myśliwiecki 81`, Olszak 90+4`.

Łada - Victoria 0:0