Udany start lekkoatletek. Domańska druga

Udany start lekkoatletek. Domańska druga - Zdjęcie główne

SportUdany weekend mają za sobą nasze lekkoatletki. Pięć zawodniczek startowało w weekend w Toruniu.

W sobotę odbył się 2. Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej w kategoriach U16 oraz U14, w którym udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 75 klubów sportowych z całego kraju. W biegu na 60 metrów przez płotki (U14) udział wzięła Anna Domańska (na zdjęciu) i spisała się znakomicie. Zajęła drugie miejsce, uzyskując wynik 10.44 s., co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki.

W niedzielę w Toruniu w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych wzięła udział nieco większa reprezentacja i także osiągnęła bardzo dobre rezultaty. Bieg na 60 metrów przez płotki (U18) wygrała z czasem 8.61 s. Wiktoria Oko. Na szóstej pozycji uplasowała się Zuzanna Gozdera (9.24 s.). Natalia Żywczyk wygrała swój bieg na 60 metrów, bijąc czasem 7.91 s. swój rekord życiowy. Na tym samym dystansie piąte miejsce w swoim starcie zajęła Zuzanna Gozdera (8.07 s.), a w swojej serii trzecia była Maja Brodowska (8.49 s.)