Wisła II już czwarta

Wisła II już czwarta - Zdjęcie główne

Sport Gracze Roberta Złotnika ograli dużo bardziej doświadczoną ekipę Stali i to w Poniatowej!

Wiosna to pasmo sukcesów Wisły II. Puławianie w dziewięciu spotkaniach ponieśli zaledwie jedną porażkę, dwa mecze zremisowali i w pozostałych starciach byli górą. Piotr Owczarzak i spółka pięli się w tabeli i w tym momencie mają czwarte miejsce, tracąc zaledwie punkt do trzeciej Avii II Świdnik.

- Moi zawodnicy podeszli do rywala z dużym respektem, ale z minuty na minutę rozkręcali się i byli bardziej odważni w podejmowaniu decyzji, co przełożyło się na coraz lepszą grę - mówi Piotr Grabarz, asystent Złotnika. Puławianie stracili gola niemal równo z zejściem do szatni. Sebastian Węgorowski pokonał "Owcę" po rzucie rożnym. - Schodziliśmy na przerwę z opuszczonymi głowami, jednak z perspektywy czasu mogę stwierdzić, iż stracona bramka tylko nas zmobilizowała. Po przerwie na boisko wyszła inna Wisła. Podjęliśmy walkę i byliśmy drużyną lepszą, co poskutkowało dwoma bramkami - dodaje.

Wyrównał Patryk Starak, który wykończył sytuację sam na sam po zagraniu od Damiana Bernata. W 80. minucie piłkę z głębi pola podał "Berni", zaś Dominik Szymanek pewnie umieścił piłkę w siatce przeciwników. - Ostatni gwizdek oznaczał naszą dużą radość. Gratuluję moim zawodnikom spokoju oraz konsekwencji w grze. Wyglądaliśmy naprawdę dobrze, co napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem - twierdzi Grabarz.

Stal Poniatowa - Wisła II Puławy 1:2 (1:0)

Bramki: Węgorowski 45` - Starak 55`, Szymanek 80`.

Wisła II: Owczarzak - Plewka, Piotrowski (38` Krzyziński), Konrad Pyska, Pacocha, Kędra, Capała, Szymanek, Starak (70` Pałka), Osiak (60` Sujka), Bernat.

NASTĘPNE KOLEJKI

(15.05., godz. 18:00): Wisła II - Tur, POM Iskra - Avia II, Janowianka - Stal, Orion - Unia, Sokół - LKS Stróża, Piaskovia - Sygnał, Świdniczanka - Mazowsze, Granit - Opolanin.

(18.05., godz. 17:00): Unia - Wisła II, Avia II - Granit, Opolanin - Świdniczanka, Mazowsze - Piaskovia, Sygnał - Sokół, LKS Stróża - Orion, Tur - Janowianka, Stal - POM Iskra.