Wisła tuż nad "kreską". Jeszcze jeden mecz

Wisła tuż nad "kreską". Jeszcze jeden mecz - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze z Puław wybrali na spotkanie z ŁKS-em II Łódź. Przegrali 1:2 po dwóch rzutach karnych.

Podopieczni Michała Pirosa, który jeszcze kilka tygodni temu plasowali się w górnej części tebeli, teraz mają zaledwie punkt przewagi nad: Polonią Bytom i GKS-em Jastrzębie, które znajdują się w strefie spadkowej. Miejscowi triumfowali po strzałach Oskara Koprowskiego. Obrońca za pierwszym razem wykorzystał "wapno" po faulu Maksymiliana Tkocza na Łukaszu Dynelowi, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Następnie cieszył się z gola po... No właśnie trudno było to stwierdzić, ale zapewne arbiter zauważył jakieś zagranie ręką. Nasi musieli radzić sobie w osłabieniu od 66 minuty. Wówczas z boiska zszedł Tkocz, który nieprzepisowo zatrzymywał Nelsona Balondo.

Wisła była w stanie doprowadzić do wyrównania. W 84 minucie Kamil Kargulewicz otrzymał podanie ze środka na lewą stronę od Krystiana Putona. 23-latek oddał strzał tuż przy słupku, a piłka po rękach Tomasza Kucharskiego wpadła do siatki. Dla "Kargula" był to drugi gol w sezonie. Celebrował go niecodziennie, bo tuż po trafieniu pobiegł w kierunku schodów prowadzących z trybun na murawę i tam sobie...usiadł. Po chwili z gratulacjami podążyli koledzy.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem gry, którą zwykliśmy określać tzw. walką w środkowej strefie boiska. Więcej do powiedzenia mieli gospodarze, rzadziej inicjatywę przejmowali nasi, choć pod samymi bramkami działo się niewiele. Warto tu odnotować jedynie bardzo efektowny strzał z powietrza Mateusza Bąkowicza z 25 minuty, z którym doskonale poradził sobie Paweł Łakota oraz nieudaną dobitkę Jana Kuźmy. W odpowiedzi czujność Kucharskiego sprawdzili Dawid Retlewski i Krystian Puton, a pozostałe nieźle zapowiadające się akcje (przede wszystkim ełkaesiaków) w porę powstrzymywały dobrze w tej odsłonie zorganizowane defensywy obu zespołów.

ŁKS II Łódź - Wisła Puławy 2:1 (0:0)
Bramki: Koprowski 64' (k), 90' (k) - Kargulewicz 84'.
ŁKS II: Kucharski - Bąkowicz, Pawłowski, Koprowski, Radziński, Zając, Małachowski (46' Lorenc), Kuźma (86' Kamon), Ricardo (62' Dynek), Glapka (61' Młynarczyk), Nelson Balongo (79' Sławiński).
Wisła: Łakota - Przywara, Seweryś, Tkocz, Pavlas, Nojszewski (79' Szymanek), Puton, Kumoch (70' Gałązka), Janicki (70' Kołtański), Klichowicz, Retlewski (79' Kargulewicz).
Żółte kartki: Zając, Ricardo, Kuźma, Młynarczyk, Sławiski - Puton, Tkocz.
Czerwona kartka: Tkocz 66', za dwie żółte kartki.
Sędziował: Borowiak (Poznań).