Wisła zaczyna ligę w Stalowej Woli

Wisła zaczyna ligę w Stalowej Woli - Zdjęcie główne

Sport Już dzisiaj podopieczni Mariusza Pawlaka rozpoczną walkę o punkty.

W ostatnim meczu kontrolnym podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali świdnicką Avię 3:2.

W pierwszej połowie przewaga należała do miejscowych, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Centrę z lewej strony zamknął celnym strzałem Wojciech Białek. W odpowiedzi szansę miał Emil Drozdowicz jednak nie trafił w dogodnej sytuacji w bramkę. W 32. minucie ponownie dośrodkowanie z lewej strony boiska w nasze pole karne trafiło do Wojciecha Białka, który nie dał szans Kacprowi Kołotyle na skuteczną interwencję. W końcówce pierwszej połowy swoją szansę miał Bartłomiej Bartosiak, ale jego strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz miejscowych.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie po zmianach w składzie. To wiślacy byli stroną dominującą i szybko strzelili bramkę kontaktową. Mocnym, plasowanym strzałem zza pola karnego popisał się Krystian Puton. Kilka minut później był już remis. Strzał Adriana Paluchowskiego trafił w jednego z obrońców, futbolówkę przejął Łukasz Kacprzycki i nie miał problemów z pokonaniem golkipera Avii. Po chwili mogło być 3:2. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Puton i wyłożył piłkę Ednilsonowi, a temu ostatniemu futbolówkę wygarnął Rafał Kursa. Wynik ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Adrian Paluchowski, który wykorzystał błąd miejscowych w wyprowadzeniu piłki i pewnym strzałem trafił do siatki.

Avia Świdnik - Wisła Puławy 2:3 (2:0)

Bramki: Białek 12`, 32` - K. Puton 49`, Kacprzycki 56`, Paluchowski 89`.

Wisła: Kołotyło (70` Socha) - Cheba (46` Brągiel), zaw. testowany (46` Cyfert), Pielach, Kuban (70` Cheba), W. Puton (46` Kondracki), Skałecki (70` zaw. testowany), Bartosiak (46` K. Puton), Czelny (46` Ednilson), Zając (46` Kacprzycki), Drozdowicz (46` Paluchowski).