Wrócili z workiem medali

Wrócili z workiem medali - Zdjęcie główne

Sport11-osobowa reprezentacja Wisły Puławy wzięła udział w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Stalowej Woli w pływaniu. Wzięło w nich udział 23 ekipy z województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz reprezentacja Szkoły Pływackiej z Równego na Ukrainie. W sumie wystartowało 269 uczestników.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (11 lat i młodsi), młodzików (12-13 lat) i juniorów młodszych (14 lat). Plonem dwudniowych zmagań było trzecie miejsce puławian w klasyfikacji medalowej, którzy z dorobkiem 28 krążków (11 złotych, 12 srebrnych i 5 brązowych) dali się wyprzedzić 34-osobowej ekipie Sokoła Rzeszów z 33 medalami, przedstawicielom BOSiR-u Brzesko z 18 krążkami.

Gabriela Król wywalczyła pięć złotych medali. Nikola Jasik dwukrotnie wchodziła na pierwsze, trzy razy na drugie i raz na trzecie miejsce na podium. Hubert Żaczek zdobył po dwa złota i srebra, zaś Mateusz Sala trzy razy odbierał srebro i raz brąz. Anna Pecio została mistrzynią, dwukrotnie wicemistrzynią i raz była trzecia. Oliwia Ciepielewska zdobyła po jednym medalu każdego koloru, zaś Wiktoria Słotwińska została wicemistrzynią. Klaudia Deputat przywiozła brązowy medal.

Tuż za podium uplasowała się Katarzyna Bociankowska oraz sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym. Rok młodszy Mikołaj Maciąg był dwukrotnie szósty wśród 10-latków.

Trójka wyróżnionych

Suma punktów z trzech startów wg tabel FINA zadecydowała, iż najlepszą młodziczką została Gabriela Król przed Nikolą Jasik, zaś Mateusz Sala był drugi wśród dzieci.