Złoto Góry. Srebro Kiełczewskiej, Zawiszy, Kusznera. Brąz Woś (zdjęcia)

SportZnakomity występ reprezentacji Wisły Puławy podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzynią kraju w kat. 81 kg została Marianna Góra. Podopieczna Roberta Boruckiego oraz Dariusza Butryna była najlepsza w swojej grupie i triumfowała z wynikiem 140 kg. W rwaniu uzyskała 65 kg, zaś w podrzucie 75 kg. Marianna obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Ze srebra cieszyła się Wiktoria Kiełczewska, która w kat. 45 kg poprawiła rekordy w podrzucie - 56 kg oraz w dwuboju - 98 kg. Wicemistrzynią Polski została Natalia Zawisza. Zawodniczka Wisły Puławy zaliczyła pięć udanych podejść. W najlepszym w rwaniu uzyskała 58 kg, zaś w podrzucie 75 kg. Dało jej to 133 kg w dwuboju.

Wielki sukces zanotowała Amelia Woś w kat. 76 kg. Reprezentantka puławskiego klubu sięgnęła po brązowy medal w rwaniu. 15-latka poprawiła wszystkie swoje rekordy, w podrzucie aż o 5 kg. Jak na niespełna rok treningu jest to ogromny sukces. W klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce, przegrywając tylko o kilogram z o wiele bardziej utytułowaną zawodniczką z Nowego Tomyśla.

Piąte miejsce w kat. 49 kg zajęła Gabriela Miturska, która w rwaniu zaliczyła 35 kg, zaś w podrzucie 45 kg. Taką samą lokatę zajęła Agata Miturska w kat. 76 kg. W sumie uzbierała 95 kg (44 kg w rwaniu i 51 kg w podrzucie). Bardzo dobre starty dziewcząt zaowocowały trzecim miejscem w Polsce w klasyfikacji klubowej naszej ekipy.

Wśród chłopców duży sukces odniósł Dominik Kuszner, który startował w kat. 96 kg. W dwuboju uzyskał 196 kg. W najlepszym podejściu w rwaniu zaliczył 85 kg, zaś w podrzucie 111 kg. Nasz przedstawiciel poprawił "życiówki" o 2 kg w rwaniu oraz o 4 kg w podrzucie. Piąte miejsce to rezultat Kamila Ślusarskiego.