Koronawirus trafił z opolskiego wesela do ratusza w Kazimierzu

wiadomosci Trzy osoby z dodatnim wynikiem testów – wśród nich burmistrzowie – i 18 urzędników na kwarantannie. Tak wygląda obecnie sytuacja w Kazimierzu Dolnym. Jak potwierdza lubelski sanepid, koronawirus trafił tutaj z Opola Lubelskiego.

red.

Opublikowano: 8 września 2020 10:07 | Aktualizacja: 8 września 2020 10:07

Burmistrz ze szpitala: wczorajszy wieczór był wyjątkowo ciężki

Pierwsze informacje o koronawirusie w kazimierskim ratuszu pojawiły się we wtorek 1 września. Już dzień wcześniej burmistrz Artur Pomianowski podjął decyzję o zamknięciu urzędu dla interesantów do odwołania. Pozytywny wynik testu miał otrzymać jeden z pracowników, który chorobę przechodził bez objawów. Chociaż oficjalnie nie podawano tej informacji i tak na jaw wyszło, że chodzi o zastępcę burmistrza, Dariusza Wróbla. Z kolei burmistrz Artur Pomianowski we wtorkowe południe pisał na swoim FB, że właśnie przechodzi test w szpitalu. Na drugi dzień okazało się, że i on zachorował z powodu zakażenia koronawirusem. W jego przypadku nie obyło się bez objawów – gorączka, ból mięśni, osłabienie.

– Wczorajszy wieczór był wyjątkowo ciężki, ale dziś na szczęście czuję się już lepiej. Na ile to możliwe, zdalnie i telefonicznie kontaktuję się w bieżących sprawach ze współpracownikami. Moja sytuacja niech będzie dla wszystkich z Was, Drodzy Państwo, ostrzeżeniem, bo nigdy nie wiadomo, czy ten przeklęty wirus nie da się we znaki – informował burmistrz w środę. Również w kolejnych dniach kontaktował się z mieszkańcami w internecie, dziękując wszystkim za życzenia powrotu do zdrowia.

 

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.