Reklama

Reklama

Lider Liderów 2020. Innowacje i medycyna

Opublikowano: 11 stycznia 2021 23:05
Autor: tekst zewnętrzny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.

Reklama

 

Lider Liderów 2020

Innowacje i medycyna

Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.

- Liderzy Innowacji łamią powszechny pogląd, że wschód Polski jest nic nie warty. Jest warty – dzięki takim ludziom jak Wy! Dziękując za udział w tej edycji, już dziś zapraszam na nową perspektywę finansową. Będą kolejne pieniądze na innowacje, nowatorstwo i nowe formy wytwarzania – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Liderzy Innowacji to firmy nowatorskie, skutecznie zarządzające w swoich branżach nowoczesnymi rozwiązaniami, tak na szczeblu lokalnym jak międzynarodowym. Wyróżnione firmy świadomie korzystają z Funduszy Unijnych, tym samym wpływając na swoją konkurencyjność i rozwój naszego regionu. Liderzy Innowacji to Ambasadorzy Funduszy Europejskich - dodaje Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Magdalena Filipek-Sobczak. 

W tym roku to internauci decydowali do kogo powędrują główne nagrody w czterech kategoriach konkursowych: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka Niskoemisyjna. Ostatnim etapem konkursu był wybór, spośród siedemnastu laureatów dotychczasowych edycji konkursu, laureata nagrody specjalnej - Lidera Liderów 2020. Ten zaszczytny tytuł przypadł firmie Pro-Project Henryk Kartaszyński za projekt „Rozwój PRO-PROJECT poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego fantomu Pro-CT mk II do kontroli jakości aparatów tomograficznych”. Jego całkowita wartość to 1 215 689, 27 zł, a kwota dofinansowania przekroczyła 629 tys. zł. Pro-Project Henryk Kartaszyński to zwycięzca trzeciej edycji konkursu w kategorii Medycyna i Zdrowie, organizowanego w 2019 roku.

Pro-Project to mała firma z Okszowa, która swoją działalność zaczynała w 2007 roku w garażu na wschodzie Polski z jednym produktem w ofercie. Po 13 latach jest jednym z liderów globalnego rynku mającym w portfolio ponad 100 produktów dystrybuowanych do ponad 110 krajów świata.

- Jesteśmy jedynym polskim przedsiębiorstwem produkującym przyrządy i oprogramowanie do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii oraz radioterapii – mówi właściciel firmy i podkreśla, że u jej korzeni legła chęć pomocy ludziom. I to przez lata się nie zmieniło. Pomagamy ludziom opracowując i produkując rozwiązania, które poprawiają i automatyzują proces kontroli jakości urządzeń diagnostycznych.

Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Lubelskiego w ramach Działania 3.7 Wzrost Konkurencyjności MŚP, firma wprowadziła do swojej oferty nowy i unikalny produkt: fantom Pro-CT mk II wraz z dedykowanym oprogramowaniem.

- Fantom służy do kontroli jakości urządzeń diagnostycznych stosowanych w tomografii komputerowej. Produkt zbudowany jest z substancji mających te same gęstości fizyczne i elektronowe co tkanki w ludzkim ciele. Pro-Project dzięki takim produktom dostarcza zmieniające życie rozwiązania, które poprawiają jakość w branży wyrobów medycznych, dając pacjentom i profesjonalistom pewność prawidłowej diagnostyki – tłumaczą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

- Sukces mojej firmy jest zawsze efektem pracy zespołowej i wzajemnych inspiracji. Jej trzon stanowi wykwalifikowana i doświadczona kadra specjalistów. To ich działania powodują, że firma odznacza się wysokim potencjałem adaptacyjnym oraz innowacyjnym. Zespół Pro-Project dokłada wszelkich starań, aby praca była wykonywana na najwyższym poziomie, nieustannie podnosi kwalifikacje uczestnicząc w sympozjach, kursach i szkoleniach – podsumowuje właściciel.

 

 

Lubelskie

Fundusze Europejskie

Dowiedz się więcej na:

rpo.lubelskie.pl

LubelskieFunduszeEuropejskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.