Nocą poszukiwali zaginionej 79-latki z gminy Janowiec. Policjanci znaleźli ją w lesie

Kobieta została znaleziona w środku nocy w lesie. Była pięć kilometrów od domu | foto Archiwum

wiadomosci Policjanci wspierani przez strażaków oraz ratowników poszukiwali 79-letniej mieszkanki gminy Janowiec, która zaginęła w piątek. Kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Wychłodzoną, zdezorientowaną staruszkę odnaleziono w lesie.

oprac. dsm

Opublikowano: 17 października 2020 13:38 | Aktualizacja: 17 października 2020 13:38

Zawiadomienie o zaginięciu 79-latki wpłynęło do komendy w Puławach w piątek, późnym wieczorem. Jak ustalili policjanci, mieszkanka gminy Janowiec wyszła z domu przed południem i do wieczora nie wróciła. Sytuacja była bardzo groźna, bowiem kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Cierpi również na zaniki pamięci.

 

Rozpoczęto poszukiwania. Do działań zaangażowano także strażaków z państwowej oraz ochotniczych straży pożarnej, a także ratowników z grupy poszukiwawczej z Lublina. Mimo deszczu i panujących ciemności przeszukiwano kolejne partie lasu, do którego najprawdopodobniej mogła pójść 79-latka. Sprawdzano także inne miejsca, również z pomocą specjalnie przeszkolonego psa.

 

Około godz. 1 w nocy, zaginioną kobietę odnalazł naczelnik Wydziału Kryminalnego puławskiej komendy – komisarz Marek Cichecki wraz z zastępcą – podinspektorem Waldemarem Wróblem. Staruszka znajdowała się około pięciu kilometrów od miejsca zamieszkania. Była wychłodzona i zdezorientowana. Nie wiedziała gdzie jest, była przekonana, że wyszła tylko na grzyby. Policjanci natychmiast przewieźli ją do domu, żeby się ogrzała i wezwali karetkę pogotowia. Po badaniach, 79-latka została przekazana pod opiekę rodziny. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.