Reklama

Reklama

Oszuści w gminie Końskowola. 68-latek stracił 100 tys. zł

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 12:56
Autor:

Oszuści w gminie Końskowola. 68-latek stracił 100 tys. zł - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj mieszkańcy gminy Końskowola stracili wszystkie oszczędności, po tym jak uwierzyli oszustom. Z konta 68-latka zniknęło ponad 100 tys. zł, które chciał zainwestować. Z kolei 3- latek stracił prawie 14 tys. zł, gdy kliknął w link do wiadomości informującej o konieczności dopłaty niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki.

Reklama

Transakcje finansowe dokonywane przez Internet, mimo że szybkie i wygodne, nie zawsze są bezpieczne. Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy gminy Końskowola, którzy stracili wszystkie oszczędności zgromadzone na kontach. Informacja o tym wpłynęła wczoraj do puławskich policjantów.

 

Z relacji 68-latka wynika, że mężczyzna chciał zainwestować posiadane pieniądze. W tym celu znalazł ogłoszenie w Internecie i nawiązał kontakt z osobą, która przedstawiła się jako pośrednik w obrocie obcą walutą. Pośrednik ten, instruując 68 -atka, doprowadził do zainstalowania na jego laptopie programu umożliwiającego zdalny dostępu do komputera. Dzięki temu uzyskał dostęp także do internetowego konta bankowego 68-latka, co wykorzystał dokonując dwóch przelewów na zagraniczne konta. W ten sposób, mieszkaniec gminy Końskowola stracił ponad 100 tysięcy złotych.

 

Z kolei 37-latek otrzymał wiadomość SMS o treści „ dostawa nie może zostać zrealizowana z powodu przekroczenia wymiarów. Dopłać 1,29 złotych aby wznowić”. Zamiast numeru nadawcy widniał podpis KURIER.  W wiadomości podany został link do strony internetowej, na który trzeba było kliknąć aby dopłacić powyższą kwotę.  Mężczyzna kliknął w link, po czym został przekierowany na stronę, łudząco podobnej do strony internetowej jego banku. Kilkakrotnie próbował zalogować się, używając w tym celu swoich danych, które jak się okazało, przechwycili oszuści. Z konta 37-latka zniknęło prawie 14 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE