reklama

Stowarzyszenie lokatorów przekonuje Puławy, Lubartów i Lublin, że kontenery to okropny pomysł

Opublikowano:
Autor:

Stowarzyszenie lokatorów przekonuje Puławy, Lubartów i Lublin, że kontenery to okropny pomysł - Zdjęcie główne

Paweł Maj, prezydent Puław: Upadlające jest to, że to my wciąż musimy spłacać długi i tolerować naszą bezsilność wobec dłużników, którzy w świetle prawa są bezkarni. Nie płacąc swoich zobowiązań (ponad 7,5 mln), jawnie śmieją nam się w twarz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrezydentom Puław i Lublina oraz burmistrzowi Lubartowa oberwało się od działaczy Lubelskiej Akcji Lokatorskiej za pomysły stawiania kontenerów socjalnych. Kierowani mają być do nich lokatorzy, nierobiący nic, by spłacić zadłużenie wobec miasta.

 

LAL: Kontenery są upodlające i niehumanitarne

Pod petycją podpisało się 250 osób, głównie z Lublina. Autorzy pisma od wymienionych samorządowców domagają się rezygnacji z zakupu kontenerów (Lubartów) oraz "usunięcia kontenerów socjalnych z lokalnych strategii, planów, kampanii i budżetu miasta w Lubartowie, Puławach oraz w Lublinie". Dużymi literami podkreślają w piśmie, że kontenery są ZŁE i nie rozwiązują problemów społecznych. Wymieniają argumenty – to m.in. gettoizacja przestrzeni i segregacja mieszkańców, stygmatyzacja osób w kryzysie, stwarzanie upodlających warunków życia. Działacze tłumaczą, że skierowanie kogoś do kontenera pogłębia trudną sytuację życiową tej osoby, m.in. ze względu na wyższe rachunki za ogrzewanie zimą. Dodatkowo lokatorzy mogą z tego powodu poszukiwać tańszych alternatyw grzewczych – piecyków czy butli – co może generować smog, a nawet grozić wypadkiem, np. eksplozją.

 

– Kontener rozgrzany do kilkudziesięciu stopni w lecie, z minusową temperaturą nie do wytrzymania w zimie, spływająca po ścianach skroplona woda, wilgoć i grzyb – to nie są godne warunki do życia dla lokatorów i lokatorek – przekonują aktywiści. Ponadto wskazują, że chociaż początkowo do kontenerów kierowani są lokatorzy "trudni", później przydział mogą dostawać również osoby po prostu czekające na lokal, w tym osoby niepełnosprawne czy rodziny z dziećmi.

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE