Reklama

Reklama

WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydawnictwo Wspólnota i Patron projektu Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. zapraszają aktywne grupy seniorskie 60+ do projektu pt.: „ Eko Senior”

Reklama

 

Do wygrania są nagrody: trzy pierwsze, każda po 1000 zł z wykorzystaniem na sprzęt sportowy.

 

Dodatkowo wyróżnienia w postaci dyplomów i promocja wszystkich uczestników na łamach tygodników i portali internetowych Organizatora konkursu. 

 

 

Każdego dnia podejmują Państwo szereg wspaniałych działań społecznych, sportowych, nastawionych na aktywność ruchową,  turystyczną czy kulinarną popularyzujacą smaki i ekologiczną kuchnię regionalną. Wszystkie tego typu działania wspaniale wpisują się w projekt konkursu „ Eko Senior”.

 

Nie warto zwlekać!, zapraszamy do udziału, wspólnej zabawy i jak najszybszego zgłoszenia uczestnictwa. Karty zgłoszeniowe będą publikowane na łamach naszych gazet, wraz z Regulaminem będą dostępne w redakcjach.

 

Konkurs przeznaczony jest:  dla grup, organizacji, stowarzyszeń, klubów zrzeszających lub majacych w swoich szeregach osoby 60+ polega na zaprezentowaniu działań realizowanych w tym roku, turystycznych, sportowych, kulinarnych z ekologią w tle,  ciekawym udokumentowaniu (opis, zdjęcia, filmik itp)   i wspaniałej seniorskiej przygodzie! Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 30 października 2020 r.

 

Wszystkie projekty zostaną przedstawione Kapitule Konkursu, która wyłoni zwycięzców. Pierwsze trzy nagrody, każda po 1000 zł, pozostałe to dyplomy wyróżnienia wraz z pakietami promocyjnymi na łamach czterech tygodników i 12 portali internetowych Wydawnictwa Wspólnota.

 

Patron projektu promuje ekologię,

 

GRAMY CZYSTO

Wielki przemysł i ekologia? Na pierwszy rzut oka nie idzie to w parze. Skomplikowane technologie i procesy chemiczne prowadzone na ogromną skalę rządzą się swoimi prawami, a ich wpływ na otoczeniejest nieunikniony. Dlatego troska o środowisko i jego zasoby, monitorowanie oraz systematyczne minimalizowanie oddziaływania na ekosystem, to priorytety w działalności Grupy Azoty PUŁAWY.

 

Działania na rzecz środowiska naturalnego i jego ochrony od lat prowadzone są w Grupie Azoty PUŁAWY kompleksowo – zgodnie z wytyczonymi kierunkami strategicznymi, w oparciu o najnowsze badania naukowe i we współpracy z powołanymi do tego specjalistycznymi jednostkami. Dzięki temu zakład wypełnia rygorystyczne normy emisji oraz ogranicza pobór wód gruntowych. W okolicznych lasachżyje wiele gatunków zwierząt, a w budce lęgowej na kominie zakładowej elektrociepłowni na przestrzeni kilku ostatnich lat wykluło się ponad 20 młodych sokołów wędrownych.

 

Nie zawsze jednak było tak kolorowo.W połowie lat 80. zakłady trafiły na niechlubną listę 80 największych polskichemitorów zanieczyszczeń. Pełna mobilizacja i wdrożenie kompleksowego programu naprawczego w obszarze środowiska, przyniosły oczekiwane efekty. Wprowadzone głębokie zmiany technologiczne, zainstalowane filtry i inne rozwiązania procesowe, mające wyeliminować szkodliwe emisje, stosunkowo szybko przyniosły rezultat. Dodatkowo o połowę ograniczono pobór wód głębinowych niezbędnych do procesów technologicznych, zastępując je wodą z rzeki Kurówki. A o tym, z jaki wielkim rozmachem i na jak dużą skalę prowadzono działania prośrodowiskowe, niech świadczy fakt, że w latach 90. ponad 1/3 budżetu inwestycyjnego Puław przeznaczona była na inwestycje związane z ochroną środowiska.

 

Dziś w Grupie Azoty PUŁAWY bezwzględnym standardem jest bieżąca kontrola eksploatacji urządzeń, mogących mieć niekorzystne oddziaływanie na środowisko. Monitorowane są substancje emitowane do otoczenia, nadzorowany jest stan bezpieczeństwa technicznego poszczególnych instalacji czy obiektów.Ponadto każda nowa inwestycja – planowana czy realizowana – jest na każdym etapie szczegółowo analizowana pod kątem jej wpływu na otoczenie, a normy środowiskowe przyjęte do spełnienia są tu wyjątkowo restrykcyjne. Od 25 lat spółka jest uczestnikiem międzynarodowego programu „Odpowiedzialność i Troska”, w ramach którego zrealizowanych zostało szereg dobrowolnych inicjatyw na rzecz środowiska, bezpieczeństwa procesowego i poprawy warunków pracy. Można wśród nich wymienić ograniczenie poboru wody z Wisły, zmniejszenie emisji spalin na parkingu tirów, akcje szczepień przeciw grypie, montaż systemów odpylania dla urządzeń pakujących.

 

- Naszą podstawową zasadą jest ciągłe doskonalenie we wszystkich obszarach. Oznacza to, że spółka na bieżąco identyfikuje i monitoruje wpływ swojej działalności na środowisko, ale też stale pracuje nad podniesieniem wiedzy i świadomości ekologicznej swojej załogi. Troska o otoczenie, o pracowników i społeczność lokalną to istota strategii odpowiedzialnego biznesu, którą konsekwentnie realizujemy – mówi Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

 

W ostatnich tygodniach w Grupie Azoty PUŁAWY rozpoczęła się realizacja kampanii ekologicznej - GRAMY CZYSTO. Jej celem jest nie tylko szeroka akcja informacyjna i edukacyjna na temat działań na rzecz środowiska naturalnegopodejmowanych w spółce, ale też udowodnienie, że na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za swoje otoczenie. Zaczynamy od siebie - pracowników zachęcamy do dojeżdżania do pracy rowerami, wyposażając w odblaskowe kamizelki zwiększające bezpieczeństwo, segregujemy śmiecie, oszczędzamy prąd i energię, ograniczamy zużycie papieru m.in. na rzecz elektronicznego obiegu dokumentów, propagujemy zdrowy styl życia i zaszczepiamy pasje przyrodnicze.Wiemy, że małe działania przynoszą wielkie efekty!

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE