Reklama

Reklama

Kraj: Opozycja wręczyła ministrowi Czarnkowi rezygnację z jego stanowiska. Poseł Krawczyk: Prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Krawczyka

Kraj: Opozycja wręczyła ministrowi Czarnkowi rezygnację z jego stanowiska. Poseł Krawczyk: Prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa posłów KO w sprawie rezygnacji Przemysława Czarnka | foto Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Krawczyka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Koalicja Obywatelska zaapelowała do Przemysława Czarnka - ministra edukacji i nauki, aby ten zrezygnował ze stanowiska. Posłowie KO przygotowali gotową do podpisu, rezygnację dla szefa resortu, gdzie podali konkretne powody jego ustąpienia. Wśród pomysłodawców są parlamentarzyści z województwa lubelskiego.

Reklama

"Jest człowiekiem, który niszczy polską edukację"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela przypadającego 14 października posłowie Koalicji Obywatelskiej przygotowali rezygnację ze stanowiska dla Przemysława Czarnka - obecnego ministra edukacji i narodowej, który wcześniej był wojewodą lubelskim. Wsród posłów, którzy przygotowali pismo, są osoby z województwa lubelskiego m.in. Marta Wcisło i Michał Krawczyk.

- Przygotowaliśmy pismo z jego odwołaniem, na którym wypisaliśmy najważniejsze argumenty nawołujące do jego odejścia.  Pismo, zostanie wysłane do Ministerstwa i liczymy na natychmiastowe podpisanie go przez Przemysława Czarnka - wyjaśniają posłowie KO.

W sprawie pisma w czwartek (14 października) odbyła się konferencja prasowa w sejmie.

- Dzisiaj Dzień Nauczyciela, święto wszystkich polskich nauczycieli, a w święto wręcza się prezenty. Dzis mamy prezent, który ucieszy wszystkich polskich nauczycieli - mówił Michał Krawczyk, po czym zwrócił się do Czarnka. - Panie ministrze przygotowaliśmy gotową do podpisu rezygnację ze sprawowanego przez pana urzędy ministra edukacji i nauki. Wystarczy, że pan tę rezygnację podpisze.

W rezygnacji znajduje się 11 punktów, które zdaniem posła bardzo konkretnie mówią o tym dlaczego Czarnek nie powinien być ministrem.

- Pragniemy szkoły na miarę XXI wieku, szkoły wolnej od strachu, szkoły nie takiej jak proponuje nam minister Czarnek. Minister Czarnek proponuje nam szkołę pełną nietolerancji, dyskryminacji, homofobii - podkreślała Magdalena Łośko.

- Apelujemy do pana ministra, aby zajął się reformą podstawy programowej i tym co zostało obiecane uczniom siódmych i ósmych klas, że nie będa musieli realizacować podstawy prograowej trzech lat gimnazjum w ciągu dwóch lat - apelowała Marta Wcisło.

Pozostałą część artykułu przeczytasz tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy