Reklama

Reklama

Lublin: Prezydent miasta chce wesprzeć finansowo ośrodek dla imigrantów. Partia KORWiN: To zagranie nie fair w stosunku do mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: Prezydent miasta chce wesprzeć finansowo ośrodek dla imigrantów. Partia KORWiN: To zagranie nie fair w stosunku do mieszkańców  - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa lubelskiej Konfederacji i partii KORWiN w sprawie propozycji prezydenta Lublina dotyczącej wsparcia ośrodka dla imigrantów | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelska Konfederacja i partia KORWiN apelują do prezydenta Lublina, by nie przekazywać pieniędzy z miejskiego budżetu, na Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym, który ma wspierać imigrantów z granicy polsko-białoruskiej. Chodzi o 50 tys. zł.

Reklama

50 tys. zł na pomoc imigrantom

Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Dlatego polski rząd wprowadził 30-dniowy stan wyjątkowy, który obowiązuje w części województwa lubelskiego i województwa podlaskiego. W przypadku Lubelszczyzny chodzi o powiat bialski i powiat włodawski. Stan wyjątkowy miał obowiązywać do 1 października, ale został przedłużony o kolejne 60 dni.

Przygraniczna Gmina Michałowo (województwo podlaskie) zdecydowała, że w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej powstanie Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym. Ma być w nim udzielana pomoc imigrantom przekraczającym granicę. Mają być im przekazywane ubrania, buty i koce. Będzie to też miejsce do spania i z ciepłymi posiłkami. 

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina stwierdził, że wobec sytuacji imigrantów nikt nie może być obojętny. Dlatego zwróci się do radnych, żeby na najbliżej sesji Rady Miasta Lublin wyrazili zgodę na przekazanie 50 tys. zł z budżetu Lublina na wsparcie Punktu. - Niepewność, strach, przerażenie małego dziecka - czytamy na profilu Facebook, Krzysztofa Żuka. - W tej tragicznej sytuacji, jaka rozgrywa się na naszej granicy z Białorusią działania władz gminy Michałowo są godne najwyższej pochwały.

"Zagranie nie fair"

W sprawie wsparcia imigrantów, w poniedziałek (18 października) odbyła sie konferencja prasowa lubelskiej Konferederacji i partii KORWiN.

- Jesteśmy oburzeni tym faktem, iż prezydent Miasta Lublin, Pan Krzysztof Żuk składa taki wniosek do radnych miejskich, aby przeznaczyć stosunkowo niewielką kwotę z budżetu Lublina na pomoc - co warto zaznaczyć - nielegalnym imigrantom. Moim zdaniem jest to zagranie nie fair w stosunku do mieszkańców Lublina, podatników.  - mówił Bartłomiej Pejo, lider Konfederacji w regionie lubelskim i wiceprezes partii KORWiN.

Podkreślił też, że działaniami dla mieszkańców Lublina są np. zmiana organizacji ruchu umożliwiająca jazdę motocykli po buspasach i montaż sekundnikow na skrzyżowaniach.
 
Pozostałą część artykulu przeczytasz tutaj.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy