Reklama

Reklama

Wyniki matur. Jak wypadli uczniowie z Lublina i powiatu lubelskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Wyniki matur. Jak wypadli uczniowie z Lublina i powiatu lubelskiego? - Zdjęcie główne

Wyniki matur. Jak wypadli uczniowie z Lublina i powiatu lubelskiego? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 83 proc. uczniów w Lublinie zdało maturę, a 43 proc. w powiecie lubelskim - takie są wstępne wyniki matur, które podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. W całym województwie lubelskim najlepiej wypadli absolwenci liceów.

Reklama

W poniedziałek (4 lipca) ogłoszono wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W całym kraju zdało 78,2 proc. osób. Tegoroczne egzaminy miały ograniczony zakres materiału. Uczniowie musieli zdać trzy pisemne egzaminy na poziomie podstawowym, czyli język polski, nowożytny i matematykę. Z każdego musieli uzyskać co najmniej 30 proc. Dodatkowo każdy maturzysta musiał podejść do jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. W tym przypadku, aby zdać maturę wystarczyło samo przystąpienie do egzaminu - nie było progu zdawalności. Powodem ograniczenia materiału jest częściowa nauka zdalna, która była prowadzona ze względu na pandemię koronawirusa. 

Dodatkowo, w tym roku do matury pierwszy raz przystąpili absolwenci 4-letniego technikum oraz absolwenci branżowej szkoły II stopnia, którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum.

W województwie lubelskim matury najlepiej wypadły w liceach ogólnoksztłacących, gdzie zdało 84 proc. osób. W technikum zdało 66 proc., a w szkołach branżowych - 10 proc.

- Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym w 2022 roku (w maju) przystąpiło 15 799 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, techników oraz branżowych szkół II stopnia). Na terenie województwa lubelskiego nie przystępowali do matury obywatele Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa - informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

W Lublinie maturę zdało 83 proc. uczniów. Maturzyści zdali egzamin z języka polskiego na poziomie średnio 59 proc., z matematyki - 61 proc., a z języka angielskiego, który jest najczęściej wybierany jako nowożytny - 79 proc. Jeśli chodzi o przedmioty na poziomie roszerzonym to najlepiej wypadła biologia - 47 proc., a najgorzej wiedza o społeczeństwie - 41 proc.

Z kolei w szkołach w powiecie lubelskich zdało 43 proc. osób. Średni wynik z j. polskiego to 37 proc., z j. angielskiego o 55 proc., a z matematyki - 37 proc. Natomiast w przypadku przedmiotów rozszerzonych najlepiej wypadła historia - 37 proc., a najgorzej fizyka - 12 proc.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy