reklama

Gm. Puławy: Wójt Lewandowski z kolejnym wotum zaufania i absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Gm. Puławy: Wójt Lewandowski z kolejnym wotum zaufania i absolutorium - Zdjęcie główne
Autor: Facebook Kamil Lewandowski - Wójt Gminy Puławy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje puławskiePodczas ostatniej sesji Rady Gminy Puławy samorządowcy udzielili wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Oba głosowania zakończyły się pozytywnym wynikiem, co potwierdza zaufanie rady do kierunku rozwoju gminy oraz prowadzonych działań na rzecz mieszkańców.
reklama

Przed podjęciem uchwał radni zapoznali się z Raportem o stanie Gminy Puławy za 2025 rok oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu. Dokumenty przedstawiały najważniejsze przedsięwzięcia, a także sytuację finansową gminy. Plan finansowy Gminy Puławy na 2025 rok zakładał dochody w wysokości 96,9 mln zł oraz wydatki na poziomie 110,8 mln zł, co oznaczało planowany deficyt budżetowy wynoszący około 13,8 mln zł. Ostatecznie dochody zostały wykonane w kwocie 94 mln zł, natomiast wydatki zamknęły się kwotą 95,6 mln zł. W efekcie rzeczywisty deficyt budżetu wyniósł około 1,6 mln zł i był znacząco niższy od pierwotnie zakładanego.

Sesja absolutoryjna była także okazją do podsumowania działań podejmowanych przez samorząd. Radni ocenili realizację budżetu jako prawidłową i zgodną z przyjętymi założeniami, udzielając wójtowi absolutorium. Jednocześnie rada gminy udzieliła Kamilowi Lewandowskiemu wotum zaufania, będące wyrazem poparcia dla dotychczasowej działalności władz samorządowych. 

reklama

- Szanowni Państwo, w pierwszych słowach chciałem bardzo serdecznie podziękować państwu radnym za wotum zaufania i za tę pozytywną ocenę realizacji budżetu za poprzedni rok. To tak naprawdę wspólny wysiłek bardzo wielu osób, które na co dzień tworzą nasze środowisko samorządowe w gminie Puławy i wszystkim państwu bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję moim współpracownikom, kierownictwu oraz pracownikom Urzędu Gminy Puławy, naszych jednostek organizacyjnych i szkół. Dziękuję państwu radnym, państwu sołtysom,  wszystkim, którzy na co dzień pracują nad tym, aby rozwiązywać nasze lokalne problemy. Myślę, że warto podkreślić, iż jesteśmy dość kameralnym urzędem. Przed nami naprawdę wielkie żniwo, robotników mamy niewielu, ale dzięki temu, że są bardzo pracowici i profesjonalni, udaje nam się to wszystko spinać. Dzięki temu, że oszczędzamy na gminnej administracji, mamy więcej środków na rozwiązywanie różnych problemów w naszym lokalnym środowisku. Także jeszcze raz serdecznie państwu dziękuję. Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny za te wszystkie piękne bukiety. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie, jeśli sprawiedliwie podzielę je pomiędzy żonę i córkę. Dziękuję bardzo - mówił podczas sesji wójt Lewandowski.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo