Reklama

Reklama

Kazimierz: Pięć projektów czeka na głosy mieszkańców

Opublikowano: sob, 3 kwi 2021 13:11
Autor:

Kazimierz: Pięć projektów czeka na głosy mieszkańców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie 23 marca kazimierski ratusz upublicznił listę projektów spełniających wymagania tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru pięć propozycji.

Reklama

Jedyną opcją w tym roku jest osobiste wypełnienie karty do głosowania w sekretariacie ratusza. Na głosowanie mieszkańcy mają trzy tygodnie – do 12 kwietnia.

Wcześniej warto zapoznać się ze wszystkimi projektami. Ich opisy są dostępne na oficjalnej stronie Kazimierza Dolnego. Choć pełna wersja strony nie działa po awarii zagranicznej firmy hostingowej, na tymczasowej stronie zamieszczono przejrzystą i szczegółową informację o całej procedurze BO, również o projektach.

W tym roku mieszkańcy mają do wyboru pięć projektów – trzy skupiają się na poprawie estetyki i funkcjonalności przestrzeni, a dwa to propozycje imprez plenerowych. Łączny koszt wszystkich propozycji wyniósłby ponad 74 tys. zł.

Pierwszy projekt "Rekreacyjny zakątek dla małych i dużych" za 16 tys. zł to propozycja utworzenia między wałem a "Austerią" miejsca wypoczynku i zabawy dla dzieci i dorosłych, ze stołami do tenisa i szachów, zjeżdżalnią, z huśtawką i ścianką wspinaczkową oraz ławkami do odpoczynku dla dorosłych.

Kolejny, najmniejszy projekt (2,3 tys. zł), nosi tytuł "Wąwóz Cmentarny wolny od samochodów". Autor pomysłu chce zamknięcia Wąwozu Cmentarznego dla samochodów, tłumacząc to wieloma względami, m.in. tym, że ten wąwóz nie stanowi drogi dojazdowej do żadnego domu, a bawiący się w nim fani rajdów terenowych są uciążliwi dla sąsiedztwa, turystów itp.

Trzeci projekt za 15 tys. zł proponuje organizację "Dnia Dziecka w Kazimierzu Dolnym". Pomysłodawca przekonuje, że Kazimierz potrzebuje integracji, zwłaszcza po takiej długiej izolacji. Impreza miałąby odbyć się w znanym już formacie Dziadowsiego Dnia Dziecka, z zespołem Dziady Kazimierskie.

Najdroższy projekt (prawie całe 40 tys. zł) to "Świąteczny nastrój". Dotyczy zakupienia dekoracji świątecznych, które przed Bożym Narodzeniem ozdobiłyby miejskie latarnie na głównych ulicach prowadzących od rynku –  ul. Lubelskiej, Nadrzecznej, Górnej Puławskiej.

Ostatnia propozycja to "Kazimierskie Święto Sąsiada" które miałoby się odbyć na Małym Rynku w ostatni weekend września. Ma być muzyka, biesiada i dobra atmosfera. Wartość projektu wyceniono na 16 tys. zł.

Projekt lub projekty, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w ramach zabezpieczonej na ten cel w budżecie Kazimierza Dolnego sumy 40 tys. zł. W odróżnieniu od poprzednich lat kazimierski samorząd zdecydował się całą procedurę BO przeprowadzić na początku roku, tak by wybrane projekty móc zrealizować jeszcze przed początkiem sezonu turystycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.