Reklama

Reklama

Krok bliżej drugiego etapu obowdnicy Nałęczowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krok bliżej drugiego etapu obowdnicy Nałęczowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drugiego etapu obwodnicy Nałęczowa.

Reklama

Na początku sierpnia władze województwa z marszałkiem Stawiarskim na czele poinformowały o uruchomieniu procedury przetargowej, mającej na celu wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu obwodnicy Nałęczowa. Ta ma mieć długość 5,2 km. Obok szerokiej na 7 m jezdni powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Rozpocznie się na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich  nr 830 i 824, gdzie powstanie rondo. Następnie przechodzić będzie nad doliną rzeki Bochotniczanki projektowaną estakadą o dł. 374 metrów i drogą gminną (ul. Cynkowska), gdzie projektowane jest dwupoziomowe skrzyżowanie i połączenie tzw. łącznicami z ul. Cynkowską. Dalej obwodnica będzie przecinać się z drogą powiatową Garbów – Gutanów – Czesławice – Nałęczów. Obwodnicę zakończy rondo w miejscu włączenia do drogi wojewódzkiej nr 826 w pobliżu stacji kolejowej w Nałęczowie. Zarząd Dróg Wojewódzkich, który czuwa nad inwestycją czeka na oferty do 27 września.

Już wtedy, gdy ogłaszano przetarg na budowę pierwszego etapu obwodnicy uzdrowiska urzędnicy zapowiadali, że chcą jednocześnie przystąpić do projektowania kolejnego jej etapu.

 

 

 - Rozpoczynamy jednocześnie projektowanie drugiej części obwodnicy Nałęczowa, która będzie omijała zupełnie Nałęczów do drogi 830 na Kazimierz Dolny. Myślimy o przebudowie drogi 830 od Lublina do Nałęczowa, żeby dojazd kuracjuszy z tej części Polski był jeszcze lepszy, bezpieczniejszy - mówił Jarosław Stawiarski.

Teraz zapowiedzi stały się faktem. Pod koniec sierpnia ZDW ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji zapowiadanej przebudowy DW 830, a na początku września rozpoczął poszukiwania firmy, która przygotowałaby dokumentację niezbędną do budowy drugiego etapu obwodnicy Nałęczowa, w ciągu DW 830. Kolejny odcinek ma połączyć pierwszy etap obwodnicy (na przecięciu DW 826 i drogi powiatowej 2540L) z istniejącą DW 830 w Celejowie. Urzędnicy na oferty czekają do 4 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy