Reklama

Reklama

Nałęczów: Miał być horror. Nakręcili film Egzystencja.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie - Na początku wszystko było przerażające - mówią uczestnicy projektu "Zafilmowani" z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Ciężko było z organizacją, na przeszkodzie stawały covidowe obostrzenia, ale i pogoda...

Reklama

Wszyscy uczestnicy projektu (w wieku od 13 do 19 lat) pochodzą z gminy Nałęczów albo uczą się w tym mieście. Zafilmowana młodzież zrealizowała krótkometrażowy film pt. Egzystencja. Zarówno scenariusz filmu, jak i jego narracja, są w całości pomysłami uczestników. Bazują na kreatywności, wrażliwości oraz chęci i potrzebie poruszenia tematów ważnych dla młodych ludzi. Akcja dzieje się w Nałęczowie. Reżyserią, zdjęciami i montażem również zajmowała się wyłącznie młodzież z Nałęczowa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego przez młodzież z Nałęczowa:

Praktyczne umiejętności niezbędne do zrealizowania tego przedsięwzięcia młodzież zdobywała na warsztatach filmowych. Były wspólne poszukiwania, dyskusje i eksperymenty. Zdobytą wiedzę wykorzystali m.in. do organizacji i wykonania sesji zdjęciowej z udziałem drona na podniebnych tarasach w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie.

- Przekonaliśmy się, że praca w grupie jest bardzo trudna, ale zdobyte umiejętności przydadzą na się w innych dziedzinach i na różnych polach w życiu - mówi Patryk.

- Nasz film opowiada o problemach introwertycznych, porusza temat bycia samemu (nie mylić z samotnością), o młodych ludziach nazywanych często "odludkami". Ten temat dotyczy nas wszystkich - mówią jego twórcy.

Film powstał dzięki programowi "Równać Szanse 2021" Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Civis Polonus. 

 Projekt miał na celu przede wszystkim rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych młodych ludzi, zbudowanie poczucia własnej wartości, ale też zwiększenie ich uczestnictwa w kulturalnym życiu Nałęczowa. Młodzież poznawała lokalne środowisko, w którym przecież funkcjonuje na co dzień, starała się podejmować z nałęczowskimi instytucjami przeróżne formy współpracy. Ich zadaniem było wyznaczenie sobie celu i dążenie do niego. Po drodze musieli sobie radzić ze stresem i sprawdzać się w różnych rolach, często całkiem nowych. Ale dzięki temu dostrzegli, że mogą wiele zdziałać i mają realny wpływ na rzeczywistość

Więcej o filmie i jego premierze przeczytasz w aktualnym wydaniu Wspólnoty Puławskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy