Jak podkreślają władze powiatu puławskiego, to będzie pierwsze takie urządzenie w województwie. Decyzję o jego zakupie podjął zarząd. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie obsługi interesantów i zmniejszenie kolejek.
- W powiatomacie, bo tak nazywa się to urządzenie, będzie można odbierać dokumenty 24 godziny na dobę. Stanie na dziedzińcu starostwa. Każdy nawet poza godzinami pracy urzędu będzie mógł za jego pośrednictwem odebrać dokument. Mamy nadzieję, że w ten sposób skrócimy kolejki - mówi Łukasz Skowyra, członek Zarządu Powiatu Puławskiego.
Jak to będzie wyglądało w praktyce?
Na początku za pośrednictwem urządzenia mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli odbierać dokumenty z Wydziału Komunikacji, który jest najbardziej oblegany. Następnie dołączy Wydział Geodezji.
- Będzie można dokonać odbioru np. stałego dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych. Z kolei w Wydziale Geodezji chodzi np. o wypisy, wyrysy z ewidencji gruntów. Zakres ten będzie doprecyzowany. Chcemy, aby dostępność urzędu była lepsza. Dzięki temu interesanci, nie będą musieli np. zwalniać się z pracy, żeby odebrać coś ze starostwa - wylicza Łukasz Skowyra.
Z drugiej strony urządzenie odciąży pracowników urzędu, którzy na brak zajęcia nie narzekają.
Interesanci przy wypełnianiu wniosków itp. w okienku będą mogli zadecydować, w jaki sposób chcą odebrać dokumenty.
- Jeśli dana osoba, zaznaczy powiatomat, to będzie miała na to 48 godzin od otrzymania sms z powiadomieniem o tym, że te dokumenty są gotowe do odbioru - tłumaczy Skowyra.
Po tym czasie nieodebrane dokumenty, czy tablice rejestracyjne wrócą do wydziału, by zwolnić miejsce w powiatomacie, by z urządzenia mogli skorzystać następni petenci, którzy zaznaczą taką opcję.
Starostwo już wybrało dostawcę powiatomatu. Będzie kosztował 127,2 tys zł, a jego zakup zostanie sfinansowany ze środków własnych powiatu. Do Puław powinien przyjechać latem i wtedy pierwsi petenci będą mogli z niego skorzystać.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.