Reklama

Reklama

Puławy: Azoty wyhamowują produkcję. Na początek melamina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Puławy: Azoty wyhamowują produkcję. Na początek melamina - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie To decyzja zarządu puławskiej spółki. Powód - wysokie ceny gazu i spadek zainteresowania tym produktem, używanym m.in. do produkcji farb, lakierów, czy przedmiotów domowego użytku.

Reklama

Konflikt rosyjsko - ukraiński, problemy z dostępnością gazu i jego wysokimi cenami dają o sobie znać. Skutki wojny odczuwają także Zakłady Azotowe w Puławach. Choć początkowo zarząd Grupy Azoty zapewniał, że walki za naszą wschodnią granicą nie ma wpływu na działalność nawozowego potentata, to teraz okazuje się, że jednak sytuacja się zmieniła.
W poniedziałek 8 sierpnia władze spółki poinformowały o ograniczeniu produkcji melaminy do 20% maksymalnych zdolności produkcyjnych wszystkich instalacji, wynoszących 270 ton/dobę
 
Tymczasem wczoraj, 10 sierpnia, zapadła kolejna decyzja.
- Uwzględniając raportowane wcześniej ograniczenia i trwające prace remontowe, produkcja melaminy w Spółce od dnia 11 sierpnia 2022 roku zostaje całkowicie wstrzymana do odwołania - informuje Paweł Wójcik, rzecznik prasowy Grupy Azoty Puławy.
 
Jak podkreśla, decyzja władz spółki wynikała z analizy dwóch kluczowych czynników - ceny zakupu gazu, skutkującej drastycznym wzrostem kosztów produkcji oraz sytuacja na rynku sprzedaży melaminy.
- Który oprócz istotnej presji kosztowej, boryka się z silnym spadkiem popytu, spowodowanym głównie konsekwencjami trwającej agresji Rosji na Ukrainę, a także ekspansywnym importem produktu z Azji. Efektem podjętej decyzji o ograniczeniu produkcji jest minimalizacja strat finansowych, jakie wynikałyby z kontynuacji produkcji w tym obszarze - dodaje Paweł Wójcik. 
 

Zarząd Spółki podkreśla, że  decyzja o odstawieniu instalacji nie spowoduje zmiany aktualnej sytuacji pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy