reklama
reklama

Puławy: Rusza Now Art Festival

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskieW dniach 6 i 7 września Puławy staną się centrum kultury. Rusza pierwsza edycja Now Art Festival. W niedzielę wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!
reklama




W otoczeniu wyjątkowego krajobrazu Parku Czartoryskich (przy Pałacu Marynki) uczestnicy festiwalu będą mogli wybrać się w muzyczną podróż przez jazz, rock, hip-hop, a na muzyce elektronicznej kończąc.


- Wśród zaproszonych na festiwal artystów znajdą się m.in. Kassa Overall, Catnapp, Błoto, Wczasy, Trupa Trupa czy An On Bast, którzy zagwarantują niezapomniane występy - przekazują organizatorzy.

Poznajcie bliżej wykonawców:


Kassa Overall, nominowany do nagrody Grammy muzyk i producent, łączy eksperymentalne techniki awangardowe z hip-hopem, redefiniując granice między jazzem a rapem. Pitchfork opisuje go jako "jednego z najodważniejszych futurystów współczesnej muzyki jazzowej", a Terri Lyne Carrington nazywa go "twórcą i mieszaczem stylów".

Błoto to zespół, który powstał z przypadku, a ich muzyka mocno osadzona jest na hip-hopowych fundamentach z lat 90. Zespół zdobył uznanie za swoją brutalną i bezkompromisową twórczość, która odzwierciedla niekorzystne zmiany klimatyczne, społeczne podziały i inne współczesne problemy. Ich debiutancki album okazał się dużym sukcesem, a kolejne płyty kontynuują eksplorację tematów społecznych i emocjonalnych.

Catnapp, znana z wyrazistego i odważnego podejścia do tworzenia muzyki elektronicznej, łączy intensywne bity z otwartymi tekstami. Jej twórczość, czerpiąca inspiracje od The Prodigy po hip-hop i drum'n'bass, jest określana jako wybuchowa mieszanka futurystycznego R&B i punkowego ducha. Po sukcesie w Buenos Aires, w Berlinie znalazła idealne środowisko do rozwoju artystycznego. Występując na takich scenach jak Melt!, Sonar Festival czy Berghain, Catnapp zdobyła uznanie za swoje energetyczne występy na żywo.

An On Bast jest jedną z najbardziej ekscytujących artystek na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Jej improwizowane koncerty, wykorzystujące sprzęt hardware'owy, łączą melodic techno, ambient i eksperymentalne brzmienia. Kariera An On Bast rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to jej debiutancki album został opublikowany, a sama Anna została wybrana do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Przez ostatnie lata występowała na licznych międzynarodowych festiwalach, takich jak Sonar (Barcelona), Fusion (Niemcy) i Piknic Électronik Melbourne (Australia).

Wczasy to duet złożony z Bartłomieja Maczaluka i Jakuba Żwirełły, który powstał w Poznaniu. Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje – nieprzewidywalna i różnorodna. Zespół łączy elementy zimnej fali, synth-popu z lat 80., nostalgiczną gitarową muzykę z lat 90. oraz shoegazowe faktury. Brzmienie Wczasów opiera się na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych, a ich teksty poruszają poważne tematy jak praca, miłość, marzenia i społeczne komentarze.

Trupa Trupa to zespół łączący poezję i psychodelię, określając swoją muzykę jako połączenie cyrku na cmentarzu z obrzędami pogrzebowymi w cyrku. Zespół z Gdańska, składający się z Grzegorza Kwiatkowskiego, Tomka Pawluczuka, Wojtka Juchniewicza i Rafała Wojczala, zdobył uznanie za swoje unikalne brzmienie. Ich muzyka łączy post-punk, psychodelię i indie rock z wpływami takich artystów jak The Beatles, Velvet Underground czy Sonic Youth. Albumy takie jak "Headache" i "Jolly New Songs" były entuzjastycznie przyjęte przez krytyków i słuchaczy na całym świecie, a ich koncerty są znane z intensywnej energii i głębokiego przekazu.

reklama

Bilety nabyć można już od 89 zł za dzień. Ale nie zabraknie także bezpłatnych i dostępnych dla wszystkich atrakcji. 

 

Program:

Piątek, 6 września


17 - otwarcie i konferencja prasowa (Klub Festiwalowy PKS)
18 - Universa Vanitas "Próba Opisania Świata"
18 - Kamil Kostner "Strzępy" (otwarcie wystawy - PKS)
19 - powitanie gości przez Michała Stachyrę (scena główna)

reklama

sobota, 7 września


11 - warsztaty artystyczne dla dzieci - (Fundacja KZMRZ)
13 - spotkanie z Radosławem Nowakowskim, prezentacja wydawnictwa Liberatorium (Klub Festiwalowy PKS)
14 - "Czym jest sztuka krajobrazowa" - Piotr P. Płuciennik (wykład performatywny, Klub Festiwalowy PKS)
15 - "Boję się wychodzić na miasto nocą" (oprowadzanie i konferencja naukowa, Klub Festiwalowy PKS)
16 - koncert Marcina Krzyżanowskiego (Klub Festiwalowy PKS)
17 - EXPOTERIX - projekt elektropoetycki (Klub Festiwalowy PKS)
24 - DJ MESBRUTAH, DJ HELEN,AFTER PARTY (Klub Festiwalowy PKS)


niedziela, 8 września


10.30 - Poznaj historię Pałacu Marynki - spacer z Beatą Piestą, przewodnikiem (zbiórka przy bramie wejściowej do pałacu)
12.30 - aukcja na rzecz Fundacji KZMRZ - (Klub Festiwalowy PKS)
14 - warsztaty artystyczne dla dzieci (Fundacja KZMRZ)
16 - MICHALE SOLO (koncert, Stare Kino w Końskowoli)
16.50 - odkrycie fresków (Michał Stachyra, Stare Kino w Końskowoli)
18 - ELA, Szkice na pożegnanie (pokaz filmowy, spotkanie z twórcami: Oliwierem Kusio i Bartoszem Sakiem, Stare Kino w Końskowoli)
19 - Kwestie z Literatury - Przemysław Buksiński - INPROWIZOWANY (Stare Kino w Końskowoli)
20 - uroczysta kolacja - (Stare Kino w Końskowoli)

reklama

 

SCENA GŁÓWNA - ul. Kazimierska 2B Puławy
KLUB FESTIWALOWY PKS - ul. Lubelska 9 Puławy
STARE KINO - ul. Lubelska 84 Końskowola

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama