Reklama

Reklama

Puławy: Sąd nakazał wypłacić Natalce milionowe odszkodowanie. Dziewczynka cierpi po wypadku, który spowodował pijany kierowca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM

Puławy: Sąd nakazał wypłacić Natalce milionowe odszkodowanie. Dziewczynka cierpi po wypadku, który spowodował pijany kierowca - Zdjęcie główne

- Rzeczą sądu było ustalenie, jaka rekompensata pieniężna wyrówna krzywdę powódki, przy czym chodzi nie tylko o wyrównanie naprawienie krzywdy już doznanej, ale również tej krzywdy, której poszkodowana dozna przyszłości - wyjaśnił sędzia Piotr Jakubiec | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Ponad pięć lat po dramatycznym wydarzeniach, sąd wydał wyrok w sprawie odszkodowania dla Natalii Bławat z Puław. Dziewczynka w wyniku wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę straciła nogę. Ubezpieczyciel został zobowiązany do wypłacenia poszkodowanej ponad miliona złotych oraz sfinansowania comiesięcznej renty.

Reklama

Pijany złamał słup, który przygniótł dziecko

W maju 2017 roku na ul. Wólka Profecka w Puławach pijany kierowca nie zapanował nad rozpędzonym samochodem i z impetem uderzył w latanię. Betonowy słup złamał się jak zapałka. Pech chciał, że wtedy przechodziła tamtędy Małgorzata Błatawat z synem i córką: 2,5-letnią wówczas Natalką. Dziewczynka została przygnieciona przez słup. Odurzony alkoholem mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Wkrótce Krzysztof M. trafił do aresztu. 

Dziewczynka straciła nogę

Zaraz po wypadku ranna Natalka trafiła do szpitala, gdzie lekarze podjęli trudną walkę o życie dziewczynki. Mimo wielu wysiłków ostatecznie musieli amputować jej lewą nogę do kolana. Od chwili zdarzenia 7-latka przeszła kilka operacji. Do dziś towarzyszą jej dolegliwości, będące skutkiem wypadku. Dziecko wymaga stałej rehabilitacji. Dziewczynka używa wózka inwalidzkiego, rośnie, więc potrzebuje nowej protezy. Ta ponownie wystarczy tylko na jakiś czas.

Po sprawiedliwość do sądu

W 2017 roku rodzice Natalki złożyli pozew przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu. Oczekiwali zapłaty odszkodowania oraz zasądzenia renty dla dziecka. Wyrok zapadł we wtorek, 18 października, przed Sądem Okręgowym w Lublinie. 

Sąd nakazał towarzystwu ubezpieczeniowemu wypłatę odszkodowania na rzecz Natalii Bławat w łącznej wysokości 1,5 mln zł, wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od sierpnia 2017 roku do dnia zapłaty. Jako że firma wypłaciła już część pieniędzy w czasie trwania procesu, sąd zdecydował, że dziewczynce należy się jeszcze niespełna 1,2 mln zł. 

Sąd zobowiązał także towarzystwo ubezpieczeniowe do wypłaty renty w wysokości 3 tys. zł miesięcznie, począwszy od 1 czerwca 2018 roku. 

Wyrok nie jest prawomocny. Wcześniej sprawcę wypadku sąd skazał na pięć i pół roku więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zasądził także poszkodowanej Natalce 20 tys. zł zadośćuczynienia.

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA", DOSTĘPNYM W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL OD 25 PAŹDZIERNIKA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy