Reklama

Reklama

Puławy z partnerami powalczą o unijne miliony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Miasto Puławy oraz pięć gmin ościennych podpisało porozumienie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Samorządy wspólnie będą starały się o unijną dotację w wysokości blisko 59 mln zł.

Reklama

Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Puławy, oprócz samych Puław, które w tym projekcie są liderem, tworzą sąsiadujące z nimi gminy - Końskowola, Kazimierz Dolny, Janowiec, Żyrzyn i gmina Puławy. Negocjacje między stronami trwały już od jakiegoś czasu. Podpisane wczoraj w Urzędzie Miasta w Puławach porozumienie jest ich przypieczętowaniem i stanowi początek wspólnych starań o unijną dotację. Jak podkreślał prezydent Paweł Maj, Puławy i ościenne gminny wzajemnie się uzupełniają, mieszkańcy korzystają z usług MZK, uczą się w miejskich szkołach, a puławianie z kolei chętnie osiedlają się poza miastem. To jego zdaniem sprawia, że warto wspólnie zawalczyć o dofinansowanie z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Partnerzy porozumienia ustalili kryteria, na podstawie których dokonują podziału kwoty, jaką uda się im pozyskać. Samorządowcy wzięli tu pod uwagę przede wszystkim liczbę mieszkańców w poszczególnych gminach. Puławom przypadło by w udziale około 34 mln zł, reszta do podziału pomiędzy pozostałe samorządy. Władze miasta myślą m.in. o budowie przystanku przesiadkowego w miejscu dawnego Dworca PKS.

Teraz urzędnicy przystąpią do przygotowania dokumentu, w którym zostaną doprecyzowane  wszystkie zadania, jakie będą w ramach porozumienia zrealizowane w poszczególnych gminach.

 

Jaka dotacja przypadnie w udziale gminom?

Miasto Puław - 34 mln zł
Końskowola - 5,8 mln zł
Żyrzyn - 4,3 mln zł
Janowiec - 2,3  mln zł
Gm. Puławy - 7,9 mln zł
Kazimierz Dolny 4,2 mln zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy