Zabieg ten ma charakter prewencyjny i służy ochronie wału przeciwpowodziowego przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane przez dziką zwierzynę, szczególnie dziki. Ich działalność w obrębie infrastruktury hydrotechnicznej może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i sprawnego funkcjonowania systemu przeciwpowodziowego.
W związku z tym urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z preparatem – nie dotykać go gołymi rękami, chronić oczy i skórę. Nie powinniśmy również zrywać roślinności rosnącej na wale – jej obecność wpływa korzystnie na jego stabilność i skuteczność zastosowanej bariery.
Działania te są nieinwazyjne i bezpieczne dla środowiska, jednak wymagają świadomej współpracy mieszkańców, aby mogły skutecznie spełnić swoją rolę, a jednocześnie nie szkodzić ludziom.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.