Reklama

Reklama

Wielu chętnych na budowę obwodnicy Nałęczowa

Opublikowano: śr, 13 paź 2021 10:48
Autor:

Wielu chętnych na budowę obwodnicy Nałęczowa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, odpowiedzialny za inwestycję będzie miał w czym wybierać. Chęć budowę obwodnicy uzdrowiska zgłosiło aż 11 firm.

Reklama

Kto zgarnie miliony za obwodnicę?

Przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa ZDW ogłosił na początku sierpnia. Przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą w ramach realizacji tego zadania urzędnicy dali dwa miesiące na przygotowanie ofert. Czas na ich złożenie upłynął 4 października. W wymaganym terminie do urzędu wpłynęło aż 11 ofert, w tym m.in. od konsorcjum firm polsko - hiszpańskich. Na inwestycję, której koszt szacuje się w setkach milionów złotych Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza przeznaczyć maksymalnie 174 123 392,66 zł. Jakiego wynagrodzenia oczekują firmy budowlane za swoje usługi?Co ciekawe wszystkie propozycje cenowo mieszczą się z limicie środków zaplanowanych na to zadanie - oferty zaczynają się już od nieco ponad 123 mln zł, a najdroższa, pochodząca od konsorcjum firm Intop z Warszawy i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego z Dębicy, opiewa na 163 626 080,35 zł.

Najkorzystniejszą cenę za budowę obwodnicy Nałęczowa zaproponowało przedsiębiorstwo Strabag z Warszawy - 123 441 677,34 z. Teraz wszystkie oferty zostaną przeanalizowane pod względem spełniania wymagań formalnych. Przy ich analizie nie bez znaczenia będzie także cena za realizację inwestycji, czego urzędnicy od początku nie ukrywali. O wyborze wykonawcy nowej drogi dowiemy się wkrótce.
 
Tiry ominą uzdrowisko
 
Obwodnica Nałęczowa ma mieć długość 5,2 km. Obok szerokiej na 7 m jezdni powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Rozpocznie się na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 830 i 824, gdzie powstanie rondo. Następnie przechodzić będzie nad doliną rzeki Bochotniczanki projektowaną estakadą o dł. 374 metrów i drogą gminną (ul. Cynkowska), gdzie projektowane jest dwupoziomowe skrzyżowanie i połączenie tzw. łącznicami z ul. Cynkowską. Dalej obwodnica będzie przecinać się z drogą powiatową Garbów – Gutanów – Czesławice – Nałęczów. Obwodnicę zakończy rondo w miejscu włączenia do drogi wojewódzkiej nr 826 w pobliżu stacji kolejowej w Nałęczowie.
 
Z projektem drugiego etapu nie tak łatwo
Już w sierpniu marszałek Jarosław Stawiarski ogłosił, że władze województwa przymierzają się do wdrożenia drugiego etapu budowy obwodnicy Nałęczowa. Konsekwentnie na początku września ZDW ogłosił przetarg na przygotowanie kompleksowej dokumentacji inwestycji. Za usługę był skłonny zapłacić maksymalnie nieco ponad 1,3 mln zł. Kolejny odcinek ma połączyć pierwszy etap obwodnicy (na przecięciu DW 826 i drogi powiatowej 2540L) z istniejącą DW 830 w Celejowie.  Na oferty urzędnicy czekali również do 4 października. Niestety nie otrzymali ani jednej, dlatego unieważnili przetarg zapowiadając kolejne postępowanie.
 
Więcej informacji z gminy Nałęczów znajdziesz TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.