Celem projektu jest stworzenie systemu doradztwa sprzyjającego osiągnięciu neutralności klimatycznej w Powiecie Puławskim oraz przygotowującego społeczność lokalną do przystosowania się do zmian klimatu. Wspomniany system doradztwa obejmować będzie zarówno stacjonarny punkt zlokalizowany w siedzibie starostwa powiatowego, jak również punkt mobilny (działający w oparciu o harmonogram wizyt w gminach powiatu).
- Opierać się będzie na propagowaniu i edukacji w zakresie racjonalnego korzystania z zasobów środowiskowych, ochrony i przeciwdziałania skutkom występujących zmian klimatycznych i ekstremalnych zjawisk pogodowych, w tym doradztwo dotyczące racjonalnego gospodarowania wodą - informuje starostwo.
Duży nacisk ma zostać położony na podnoszenie świadomości dotyczącej potrzeby ograniczenia odpływu wody opadowej, jej magazynowania oraz wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego (system gospodarczy, w którym minimalizuje się zużycie surowców).
Jak przekazuje starostwo, grupą docelową projektu będą mieszkańcy, którzy najbardziej skorzystają z jego rezultatów, w szczególności ludność z gmin: Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Baranów, Janowiec, Końskowola, Kurów, Markuszów, Wąwolnica, Żyrzyn.
- Ważną grupą w powiecie są rolnicy i przedsiębiorcy oraz młodzi mieszkańcy powiatu (dzieci i młodzież), do których kierowane są działania edukacyjne i informacyjne. Do grupy tej zaliczymy także instytucje i przedsiębiorstwa korzystające z rezultatów projektu oraz ich pracowników - uzupełnia starostwo.
Projekt realizowany będzie dzięki dofinansowaniu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Wartość projektu to 589 999,72 zł (dofinansowanie wyniosło: 501 499,75 zł, wkład własny: 88 499,97 zł).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.